Skoči na vsebino

IPB

Slika

Antivirusni + Požarni Zid Skupaj Ali Ločeno?

Odgovorov v temi: 10

#1 Jeklostil

Jeklostil

Igračar

• Members
  • 125 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Semič

Objavljeno 24 avgust 2013 - 15:24

Pozdravljeni,

Zanima me, ali je boljše imeti Antivirusni z že vgrajenim požarnim zidom (Kaspersky Internet Security) ali Antivirusni posebej in požarni zid posebej (Kaspersky Anti-Virus + Comodo Firewall)?

Lep pozdrav

#2 Jure

Jure

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 25 avgust 2013 - 09:58

Mislim, da sem bral ravno na blogu od Kaspersky-a, da priporočajo antivirusni in požarni zid skupaj v paketu.

Kajti, če se odločimo za vsako posebej velikokrat pride do nesoglasja med antivirusnim programom in požarnim zidom. 

#3 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 01 september 2013 - 21:12

Oni verjetno to priporočajo zato, ker samo skupaj prodajajo obe orodji in posledično več zaslužijo :).

#4 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 11 september 2013 - 07:05

Oni verjetno to priporočajo zato, ker samo skupaj prodajajo obe orodji in posledično več zaslužijo :).

To vsi priporočajo, ki so kdaj poskusili imeti dve različni orodji in potem en kup težav in zapletov...

#5 knupy

knupy

Raziskovalec

• Members
  • 43 objav
  • Kraj:/dev/null

Objavljeno 09 januar 2014 - 17:12

Defenitivno skupaj .. pa tudi tebi bo lažje upravljati. V kolikor si pa bolj nezaupljive narave ali pogostejša tarča napadov, si pa umisli še zraven hips ;-)

#6 Jan :)

Jan :)

Jan

• Members
  • 49 objav
  • Kraj:Maribor
  • Interesi:Rad pomagam vsakomur

Objavljeno 20 januar 2014 - 10:34

Najbolje je imeti požarni zid in protivirusni program skupaj, namreč tako pride do manjših zapletov, kot je mešanje med sabo. Vse protivirusne programe katere sem zasledil, so imeli požarni zid že vgrajen.

#7 boris5novak

boris5novak

nOObie

• Members
  • 15 objav

Objavljeno 30 januar 2014 - 15:58

najbolje je imeti windows pozarni zid z defenderjem... kot je ze samo vgrajeno po sebi v windows, deluje vredu nic boljse in ne slabse kot komercialni antivirusni paketi kateri so tako dobri kot firma placa za reklame :) Vse je isti smorn, virusi itd. od katerih se dobi korist pa ne bodo napisani za antiviruse ampak bodo vedno korak pred antivirusi :P tako da je vseeno ali je namescen antivirus ali ne, bo prislo do okuzbe. Najpomembnejsa je pametna logika da presodis kaj bos klikal, kje kaj odpiral itd...

#8 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 01 februar 2014 - 00:53

Ma najbolje je imet 3 požarne zidove in 3 antivirusne programe :).

#9 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 19 februar 2014 - 13:35

Oz. dodatna navlaka, ki se bolj opocasnjuje ze tako pocasen OS. Potem pa dobis racunalnik v narocje, ki je prepocasen, glede na to da je nov in ti je ze ob prvem bootu vse jasno ko se zaganja tricetrt nepotrebnih in neuporabnih programov kot so software pozarni zidovi recimo. ;)

Se Anti-Virus je po vecjem nepotreben in neuporaben. Sem sprobal ze veliko vecino le-teh, ampak ljudje se mi kar nosijo okuzene racunalnike. Ce si mojster za nalaganje virusov in navlake ti ne bo preprecil noben anti-virus, ce pa imas vsaj malo domace pameti in logike, bos pa racunalnik uporabljal brez antivirusa in brez "pozarnega zidu" cisto brez problema. Vse moje windoze masine so anti-virus-free ze par let in se na nobeni tezav. ;)

#10 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 04 marec 2014 - 16:13

No s tem, da si lahko miren, če si pameten uporabnik in nimaš antivirusnega programa. Če nepoznanih datotek ne odpiraš, še ne pomeni, da se ne moreš okužit z virusom.

#11 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 07 marec 2014 - 10:31

Stavek, ki ga nikoli nisem izrekel ali napisal...

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov