Skoči na vsebino

IPB

Slika

Zaklenjene Slike Na Fotoaparatu

Odgovorov v temi: 7

#1 narges136

narges136

nOObie

• Members
  • 3 objav
  • Spol:Ženska

Objavljeno 27 avgust 2013 - 18:02

Zdravo! 

Pred kratkim sem prenesla nekaj slik iz digitalnega fotoaparata na računalnik, ki ni imel protivirusnega programa (imel je viruse). Ko sem zaključila s prenosom, sem še isti dan želela slikati s fotoaparatom in ko sem ga prižgala se je prikazal napis Zaščita pred brisanjem in nisem mogla slikat. Slike se dajo videt, vendar je na vsaki sliki narisan ključ in vse slike so zaklenjene, tako da jih ne morem niti izbrisat niti urejat. Ker pa so na fotoaparatu še nekatere slike, ki jih nisem prenesla in bi jih potrebovala, vas prosim za nek nasvet oz. rešitev problem(čk)a, torej kako priti do slik. 

Hvala za odgovor (če bo).  :)

#2 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 27 avgust 2013 - 18:46

Heh, tako naredi. Predvicevam da imaš SD karico. No, na levi strani spominske kartice (se mi zdi, da je leva), imaš eno "stikalo", in ga premakni na unlocked. Mislim, da je to problem. 

#3 narges136

narges136

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 27 avgust 2013 - 22:03

Heh, tako naredi. Predvicevam da imaš SD karico. No, na levi strani spominske kartice (se mi zdi, da je leva), imaš eno "stikalo", in ga premakni na unlocked. Mislim, da je to problem. 

Zraven SD kartice ni nobenega stikala... Imam pa Olympusa-klasični starejši digitalec. Torej virusi nimajo vpliva na zaklenitev slik?

#4 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 27 avgust 2013 - 22:46

Dvomim. Sem pa se mogoče malo narobe izrazil. Če je SD kartica, bi morala imeti tole: 

SD_memory-lock.jpg

#5 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 28 avgust 2013 - 14:56

Pri svojem starejšem olympusu se tudi ne spomnem, da bi imel opcijo lock...

Nima pa teh SD kartic, ampak ima nekaj drugega...

Če ti ne gre drugače vstavi kartico v PC, skopiraj vse iz nje in potem naredi format kartice :)

#6 narges136

narges136

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 28 avgust 2013 - 16:35

xD kartica je v fotoaparatu. Bom probala vstavit kartico v računalnik pa bomo videli... 

Hvala obema za odgovore, bom v prihodnje vedela kaj storiti, če se mi zaklenejo slike na drugem fotoaparatu (ki vključuje SD kartico).  :)  

#7 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 28 avgust 2013 - 17:53

Ah ja, sem mislil, da ima SD kartice. Probaj preko računalnika, pa poročaj kako bo šlo. 

#8 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 28 avgust 2013 - 20:54

Točno tako, tudi sam imam xD card pri tem starodobniku :)

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov