Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ssd To Hdd Backup

SSD HDD backup

• Please log in to reply
1 odgovor na temo

#1 gogy7

gogy7

Igračar

• Members
  • 123 objav

Objavljeno 21 januar 2014 - 12:08

Živjo,

Imam eno vprašanje in sicer sestavil si bom strežnik ki bo deloval kot AD in FS. V njega bi rad vgradil 3 diske in sicer:

-SSD na njem bo nameščen Windows Server 2012 R2 in vsi programi.

- 1 TB HDD na katerem bodo shranjeni podatki

- in pa 500 GB HDD na katerega bi se delal backup.

Backup bi rad, da bi se delal zato, ker bo na strežnik povezanih 6 računalnikov in na vsakem bo deloval program z MDB bazo. V program se bo vnašalo veliko podatkov in si ne smem privoščiti, da bi se mi podatki izgubili ali da se pokvari disk. Program je malo zastarel in deluje v MS Access ter ima 3 različne MDB baze, kar pomeni, da bi se morale datoteke vsake toliko časa backapirati na 2 HDD ali pa bi na 2 HDD-ju bila vedno kopija MDB baz.

Zanima me sedaj kakšno konfiguracijo mi svetujete, da bi mi to delovalo in ali sem si zamislil pravilno kako bi to izvedel.

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 09 februar 2014 - 12:10

Če že hočeš varnost, potem bi ti rekel, da najprej kupi še en 1tb disk ali pa 500gb in ju daj v raid1 in tja shranjuj podatke. potem pa še kakšen nas, ki bo povezan na strežnik in tja shranjuj backup diskov z podatki. ali pa oblačna shramba namesto raid-a oz. še dodatni backup nas-a. Vse je odvisno od denarnice...

Kar se tiče načina backup-a pa sam veš...enkrat naredi celo kopijo, potem enkrat inkrementalno in potem spet celo (recimo cela na en mesec, tiste na vsak teden...)

Podobne teme s ključnimi besedami: SSD, HDD, backup

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov