Skoči na vsebino

IPB

Slika

Težava Z Windows 8.1

windows cpu procesor gretje slow windows 8.1 cvtres coff

Odgovorov v temi: 26

#1 Zan Znidar17

Zan Znidar17

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 14 maj 2014 - 19:39

Lp, 

imam težavo z windows 8.1 na mojem lapotopu, namreč ko ga vklopim se začne procesor že zlo hitro segrevat, ventilator piha na polno in se greje vse skupaj preveč..sem pa sicer ugotovil kaj je vzrok, in sicer grem pod opravitelj procesov ter vidim da disk in cpu obremenjuje "micorosoft coff" (common object file format) ponekod tudi zasledim "cvtres.exe", in ko to izključim se procesor umiri, obremenjenost diska in cpu-a pa pade na normalno raven...

zanima me če se da te zadeve fixno izključit, da mi ni potrebno vedno ob ponovnem zagonu tega izklapljat in ali sam izklop tega škodi računalniku ? Prosim za pomoč,..aia pa računalnik je nov..Hvala (če je potrebno naložim screen). :wave:

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 16 maj 2014 - 21:38

http://www.geekstogo...h-high-cpu-use/

#3 nikigre

nikigre

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 10 julij 2014 - 19:24

po moje je najboljše da še enkrat naložiš windows.
če pa ne pomaga je pa verjetno napaka v računalniku

#4 Ziga Hribar

Ziga Hribar

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 02 oktober 2014 - 21:19

Prosim za pomoč!

Imam praktično nov HP laptop, ki mi zaradi win 8.1 zmrzuje in deluje vedno slabše.

Ventilator se zaganja vsakih 30 sec. in disk je obremenjen na 100%

Na njem ni nobenih programov razen Antivirusnega AWG in 2 iskalnika za internet. Naložen ni niti office.

Na servisu niso našli rešitve. Menjali so trdi disk (izgubil vse podatke). Win 8 je deloval zadovoljivo 2 meseca - odzivnost počasi padala (pod pogojem vseh izklopljenih upgreatov).

Pri vklopu nadgradenj ponovno prišel v stadij zmrzovanja :( in na nivo slabšega delovanja kot moj 5 let star ASUS katerega uporabljam namesto novega :()

Če mi kdo lahko pomaga se že v naprej zahvaljujem za pomoč.

LP

Žiga

Podatki računalnika:

HP4545s

AMD A4-4300M APU with Radeon™ graphics 2,5GHz.

RAM 4GB

Upravitelj opravil:Učinkovitost delovanja (brez programov z izklopljenim omrežnim kablom)

CPE 5-8%

Pomnilnik 1-1,5GB

Disk: skoki na 100% z odzivnim časom nekaj 1000ms

#5 dvihtelic

dvihtelic

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 03 oktober 2014 - 00:21

Jaz bi komplet sistem podrl in na novo nalozil winse brez kakrsnih dodatkov...sigurno bi delovalo... Sent from my SM-G900F using Tapatalk

#6 Ziga Hribar

Ziga Hribar

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 03 oktober 2014 - 05:19

Že narejeno na uradnem servisu skupaj z menjavo diska - na žalost brez rezultata :(. Mogoče se tepejo HP programi v BIOS-u z WIN 8?

#7 dvihtelic

dvihtelic

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 06 oktober 2014 - 22:09

Dvomim....sam ce ga imas v garanciji nej ti ga zamenjajo Sent from my SM-G900F using Tapatalk

#8 david

david

nOObie

• Members
  • 5 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Brezovica pri Ljubljani

Objavljeno 10 oktober 2014 - 10:47

Ziga Hribar pozdravljen,

V kolikor težave še vedno nisi odpravil ti predlagam, da vseeno, za vsak slučaj še enkrat sam pregledaš disk z programom HD sentinel http://www.hdsentinel.com/, poročilo lahko prilepiš tukaj gor, ali ga pošlješ na moj mail. 

Če sem te prav razumel, je tvoj računalnik 2 meseca deloval brez težav, potem pa ko si ga posodobil je računalnik spet začel zmrzovati? Po tem bi lahko sklepal da gre za težavo z gonilniki, v kolikor potrebuješ kakšno dodatno pomoč se lahko obrneš name.

#9 Ziga Hribar

Ziga Hribar

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 19 oktober 2014 - 10:22

Problem ni bilo možno rešiti z programsko opremo. Na servisu so se tokrat posvetili tako kot je potrebno in rešili problem.

Najlepša hvala za pomoč.

Lep pozdrav

Žiga

#10 david

david

nOObie

• Members
  • 5 objav
  • Kraj:Brezovica pri Ljubljani

Objavljeno 20 oktober 2014 - 15:56

Super me veseli, da je bila napaka uspešno odpravljena, če smem vprašati, kakšno diagnostiko pa so postavili na servisu ? (za kakšno napako je šlo) ?

Želim ti čim manj težav z računalnikom. 

#11 milci123

milci123

Raziskovalec

• Members
  • 66 objav

Objavljeno 11 april 2015 - 09:04

Jaz pa imam problem ker ne morem priti v Windowse.Enkrat se mi takoj ko prižgem računalnik sam od sebe ugasne ampak ne vedno.Takoj ko se začne nalagat se mi potem ustavi in ne gre nikamor in imam črn zaslon.Pa še to se mi zdi čudno ko se nalagajo windowsi 8.1 ko se konča mi gori na ohišju rdeča lučka,kar slutim da je nekaj narobe samo ne vem kaj naj bi bilo.Računalnik je star približno 8 let.Prosim za kakšno pomoč kaj bi bilo narobe.

Lp

#12 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 11 april 2015 - 21:09

Poskušaj priti v Safe mode, čeprav ima Win 8 kar kompleksen postopek za vstop v safe mode.

#13 milci123

milci123

Raziskovalec

• Members
  • 66 objav

Objavljeno 12 april 2015 - 07:07

Zanimivo je to,da sem lahko windowse inštaliral na drugo particijo.Mislim da je z diskom nekaj narobe.Ali pa s plato,ko sem probal vzeti oba rama iz plate in prižgal računalnik naj bi se takrat slišal en pisk,pri meni se ga ni slišalo.Tko da ne vem kaj naj bi bilo narobe.

#14 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 15 april 2015 - 06:45

Pisk se sliši, če imaš nameščen/priključen zvočnik. Matična sama po sebi ne piska.

Nekatere imajo tudi utripanje določene kontrolne lučke na plošči. In lahko na podlagi tega ugotoviš za kakšno napako gre.

Ampak, da ne piska sigurno ni prava diagnostika, da je s ploščo nekaj narobe :)

#15 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav

Objavljeno 21 april 2015 - 07:17

če je zadeva stara osem let, je možno marsikaj. najprej diagnostika diska in rama. potem vzemi ven baterijo in testiraj. v vsakem primeru začni varčevat za novega...

#16 milci123

milci123

Raziskovalec

• Members
  • 66 objav

Objavljeno 23 april 2015 - 15:29

Sedaj je problem ta,da ko inštaliram windows 8.1 mi gre vse do konca,ko pa se update mi pa nekaj časa stoji potem mi pa vrže ven in javi napako kao da ni strojna oprema prava.Vse skozi sem imel windowse 8.1 inštalirane in je vse lepo delovalo,sedaj ko sem pred časom hotel formatirat disk sem prižgal računalnik in se je kar sam od sebe restartal in tako imam sedaj probleme.Enkrat mi je celo ratal inštalirat do konca samo potem mi je pa delalo tako počasi da se skoraj nobena stvar ni odprla.Imam občutek,da je nekaj od strojne opremo šlo samo ne vem kaj.

#17 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav

Objavljeno 23 april 2015 - 18:57

kot sem že rekel...diagnostika rama in diska (memtest in pa mhdd na hirens boot cd). prej še v biosu vklopi ide način.

#18 milci123

milci123

Raziskovalec

• Members
  • 66 objav

Objavljeno 26 april 2015 - 15:19

Prosim samo še kje točno naj vklopim v biosu ide način?

Hvala in lp.

#19 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 27 april 2015 - 18:21

Nekje moraš imeti izbiro med IDE/AHCI...

#20 milci123

milci123

Raziskovalec

• Members
  • 66 objav

Objavljeno 02 maj 2015 - 13:56

Ko inštaliram windows 8.1 gre vse do konca,potem pa instaling update in finishing up ali pa se še restarta in nato mi izpiše sledeče.Windows could not load required file win setup.dll.The file may be corrupt.To install windows,restart the insatallation.Error code:0x3e7.

Prosim,če kdo ve kaj je narobe ali je verjetno šel disk?

Hvala za pomoč.

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: windows, cpu, procesor, gretje, slow, windows 8.1, cvtres, coff

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov