Skoči na vsebino

IPB

Slika

Težava Z Windows 8.1

windows cpu procesor gretje slow windows 8.1 cvtres coff

Odgovorov v temi: 25

#21 milci123

milci123

Raziskovalec

• Members
  • 66 objav

Objavljeno 04 maj 2015 - 10:52

Prosim samo,če mi lahko kdo natančno pove kako naj stestiram z mhdd programom disk.Namreč windows nimam naložene ker se nočejo naložit do konca pride do 100% in nato kmalu vrže ven eno napako,Torej kako naj stestiram sedaj disk in kaj moram pred tem v biosu spremenit,če je potrebno in koliko časa traja ta pregled diska.Računalnik pa imam star od leta 2006 je bil pa takrat v evrih okoli 1000 €.

Konfiguracija: Plata-GIGABYTE,P4LGA775,945G

PROCESOR-CPU INTEL CORE 2DUO E6400

DISK-HDD WD,320GB,SATA2,16Mb

#22 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 04 maj 2015 - 13:51

torej...najprej v biosu preveri, kako imaš nastavljen kontoler za diske (opcije običajno, ide, ahci in raid). nastavi na ide. nato potegni dol hirens boot cd. zapeci. vstavi v pogon. zaženi računalnik in če imaš nastavljen zagon iz cd/dvd se ti pokaže meni. izbereš dos programs. izbereš disk test in nato mhdd. počakaš, da ti najde disk. izbereš (ti pokaže. običajno je na tipki 6). 2x pritisneš f4 in počakaš na konec testa (320 gb bi ti moralo pacati kaki 2 uri). če ti vrže desno spodaj kakšne rdeče x, potem veš, da je disk fuč. no, običajno ti napiše tudi warning. že to je običajno razlog za menjavo.

aja, četudi je stal 10000 eur. diski crknejo, ne glede na ceno mašine...

#23 milci123

milci123

Raziskovalec

• Members
  • 66 objav

Objavljeno 04 maj 2015 - 20:01

Oj,hvala ti za navodilo.Sem takoj sprobal in mi je res kar nekaj tistih rdečih x ven vrglo se pravi da je treba zamenjat disk.Sam odločit se moram katerega bi kupil.

Lp

#24 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 05 maj 2015 - 06:34

Če to napako vneseš v tvoj najljubši iskalnik ti najde kar nekaj zadetkov. Med drugimi tudi, da uporabnikom ni uspelo skopirati podatkov iz DVDja na disk.

Torej za test preveri oziroma poskušaj instalirati OS iz USB ključka, če tudi to ne uspe je pa res verjetno težava v disku.

#25 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 05 maj 2015 - 07:35

gled ena starost mašine bi ti svetoval enega navadnega, 500gb ali 1tb (odvisno, zakaj boš nucal mašino). wd, toshiba, vsi so nekje okoli 60 eur (500gb). sicer pa počasi začni razmišljati o novi, to pa prodaj kakemu znancu za osnovne potrebe interneta...

#26 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 05 maj 2015 - 08:01

Glede na to, da imaš računalnik bi ti tudi jaz svetoval nakup novega. Če nimaš finančnih sredstev, pa res nadgradi samo disk. ne kupuj ssd-ja, saj nebo velike spremembe glede na starost računalnika.

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: windows, cpu, procesor, gretje, slow, windows 8.1, cvtres, coff

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov