Skoči na vsebino

IPB

Slika

Uporaba Zooma

Odgovorov v temi: 4

#1 aleandroboot

aleandroboot

Igračar

• Members
  • 101 objav

Objavljeno 16 maj 2014 - 10:42

Kako je napr. če od začetka ko slikaš ne daš zoom potem pa sliko povečamo in shranimo

se da to kako narediti.

imel sem primer ko so me drugi slikali in niso od začetka po zoomirali in sedaj ni slika takšna kot bi mogla biti.

lp :whistle:

#2 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 16 maj 2014 - 21:27

Torej, če prav razumem. Ti imaš sliko, a je slikana od "predaleč". Sedaj pa bi na računlaniku radi to sliko povečali.

Enostavno. Odpreite en program za urejanje fotografij (Paint.net, gimp...) lahko pa tudi Slikarja ter tam poiščite orodje crop ter sliko obrežite in znova shranite. Seveda, mora biti slika primerne velikost. Če ne gre, ali pa če sem vas narobe razumel, napišite pa vam napišem točen postopek. :)

lp

#3 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 16 maj 2014 - 21:48

Če je slika slikana s telefonom in sam telefon ni kaka nokia z 40mb tipalom ali najnovejša galaxija (ipd z dobrim tipalom) pozabi na dobre povečane slike na računalniku. Na boljših aparatih (dejansko fotoaparatih) je načeloma boljše zoomirati, če imajo veliko zalogo pik. Pri ostalih pa je rezultat isti kot na računalniku.
Skratka...če si na sliki premajhen in si slikan s telefonom...raje ne upaj preveč. Nismo v CSI nadaljevanki :)

#4 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 18 maj 2014 - 16:06

Na boljših aparatih (dejansko fotoaparatih) je načeloma boljše zoomirati, če imajo veliko zalogo pik. Pri ostalih pa je rezultat isti kot na računalniku.

Tole je brca v temo :) Treba je ločit med optičnim in digitalnim zoom-om.

Drugače pa slike ne povečuj, samo obreži.... tako bo zgledalo, kot da je zajet samo del, ki je odrezan. Če ti skupno pride premajhno, potem vrži vse skupaj v smeti, ker če boš zadevo povečal bo kvaliteta takoj močno padla... Torej obrezuj! :)

#5 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 18 maj 2014 - 17:00

Mislil sem seveda na digitalni zoom... :sorry:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov