Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kako Izboljšati Internet/upload?

Odgovorov v temi: 28

#1 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 30 junij 2014 - 17:14

Zdravo že spet jas :D
Ker bom mel spletno stran me zanima če obstaja kakšna možnost ki ti poveča upload speed.

Pa je to res da je stari internet kabel / mislim iz modema v komp lahko pomanjša hitrost?

Hvala

P.S- sem pri Amisu

#2 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 30 junij 2014 - 20:05

Ne, ne bos nic dosegel, vsaj ne cesa omembe vrednega. Narocis paket ki omogoca visjo hitrost v smeri od uporabnika(upload).

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 061 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 01 julij 2014 - 07:37

Za računalnik imaš v grobem 2 kabla. Če delujejo 4 žile/parice potem iz takega kabla lahko dobiš max prenos hitrosti 10MB/s. Kabel ki ima 8 žil/paric pa omogoča tudi 100/1000Mb.

Bolj kot z kablom si omejen pri tvojem ponudniku. Če ti le ta omogoča npr. 4/1 Mb hitrost nikoli ne bo šlo kaj hitreje tudi zamenjaš kable in modeme...

Aja P.S.: Večina programov, ki oglašujejo izboljšanje prenosa podatkov....so nateg. Ne nalagaj jih, če si pa že preglej PC za virusi in črvi.

#4 Bostyan87

Bostyan87

Raziskovalec

• Members
  • 57 objav

Objavljeno 01 julij 2014 - 13:33

Uploada ne moreš spreminjat.... so programi, ki ti sprostijo linijo, zmanjšajo ping... glede hitrosti pa je taka kot si jo naročil oz. jo ponuja tvoj ponudnik samo za ADSL je - do 15 Mb/s / 768 kbps (Variabilni)

do 15 Mb/s pomeni več ko boš imel TV manjša bo hitrost prenašanja, mi imamo 3 TV in je hitrost 10-11 Mb/s :wall:

Prvo vprašaj/veš kakšno povezavo imaš npr. do 15 Mb/s / 768 kbps. Napišejo že **/1, ampak ni :sorry: , če vse izklopiš boš dobil Upload 800kb/s lahko bo kdaj 900 kb/s to je največ :D To je, če ne boš popolnoma nič uporabljal Upload-a, ampak drugače neka povprečna hitrost bo med 600-700 kb/s :D

Imam jaz enako 15/1  :wall:  vsaj DSL, da bi bil bol razvit -> do 40 Mb/s / 20 Mb/s že, če bi bil na nekaterih lokacijah DSL do 15 Mb/s / 5 Mb/s bi

Glede kablov obvezno povsod zamenjal z UTP kablom, ker tisti telefonski kabel ima mikro žičke -> kot las so debele žičke :D Ko smo dobili internet se je pogosto izklopil... smo zamenjali VSE kable z UTP in sedaj dela Internet... res popolnoma brez problemov!

patch-kabel-utp-cat-5e-50-m_a7e86ec1.jpg

Če je tvoja hitrost, ki si jo naročil npr. ADSL -> do 15 Mb/s / 768 kbps naredi test http://www.speedtest.net/index.php pred testom izklopi vse ostale naprave... in zaženi test napisat ti mora enako hitrost za katero si naročen! Če ti napiše manjšo potem izklopi VSE naprave/kable iz modema, izklopi Wireless in resetiraj modem (Iz elektrike) in potem počakaj cca 20 sek. Priklopi modem nazaj v vtičnico priklopi samo eden računalnik obvezno preko kabla in naredi test, če bo napisalo 14.5 Mb/s / 752 kbps je še vedno OK. Ko pa je hitrost pod 13 Mb/s in pod 600 kb/s je nekje napaka slabi kabli itd.

Kakšna spletna stran pa bo to? Če bo povprečno 20-50 uporabnikov na strani pelje omenjena hitrost OK.To pa seveda več ko bo uporabnikov istočasno na strani bolj bo obremenjena in "počasna"...

Imaš pa tudi drugo opcijo brezplačni server do 20-100 MB, če stran ne bo velika je še omenjena opcija najboljša :) in pa tudi stabilna, ker ko boš rač. izklopil/resetiral, zmanjkalo elektrike, izpad interneta v tem primeru bo spletna stran Offline. Če na strani ne bo velikih slika... je npr. 50 MB že kar veliko veliko prostora. Potem imaš serverje po 3-4€ na mesec z xxMB prostora pomoje se ti server še najbolj splača, ker za neko majhno stran je 20 MB več kot zadosti.

PS: Kaj je s tem forumom ?? Napišem vse... potrdim in potem kar 10% besedila manjka WTF!? Hja nekaj besedila manjka, ker ga ne morem več napisat ko potrdim kar izbriše kar sem napisal se je*** že 10 min takega foruma pa nisem še videl, da napišeš nekaj in potem ko potrdiš izbrše je pa :wall: :wall: :wall:

#5 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 01 julij 2014 - 15:29

Imam 4/500kbps
Bi blo zadosti za 10userov na teden?
Hvala

#6 Bostyan87

Bostyan87

Raziskovalec

• Members
  • 57 objav

Objavljeno 01 julij 2014 - 15:52

Največ je linija obremenjena ko ja istočasno večje št. uporabnikov na spletni strani, ampak če bo na teden do 10 uporabnikov je linija zadosti hitra! Dobro je, da je tudi rač. zadosti močan, da vsaj računalnik ni preveč obremenjen.

Za DC++ Hub so imeli nekateri na 1 Mb/s liniji tudi 1000 uporabnikov :) Tako, da za 2 uporabnika istočasno ne bo problemov.

#7 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 01 julij 2014 - 16:03

Hvala
Še eno vprašanje
Mel bom DUC (Dynamic Update Client) NO-IP domeno pa me zanima če bo šlo v 1&1 bom domeno kupil in če bo šlo noter napisat to domeno
Ni glih razumljivo napisano samo vseeno
LP

Računalnik ma
2GB DDR2 RAMA
Intel Core 2 Suo E6550 2.33ghz
Matična ConRoe (asus)
Grafična GT 210

Nebi smel biti preobremenjen

#8 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 01 julij 2014 - 21:27

Res ni jasno kaj bi naj ta "1&1" predstavljal...

Je pa odvisno kaj bo ta tvoj strežnik "stregel", če bodo to kompleksne operacije v smislu zunanjega prekodirnika videov, bo že pri enem userju pihal od napora... Če pa misliš imeti neke običajne spletne strani, mu ne bo sile. Sploh če boš uporabljal JS orientirane spletne strani, kjer je večina računanja predana uporabnikovem računalniku in ne strežniku.

EDIT: Če je stvar mišljena za neko interno uporabo (sošolci/prijatelji), potem nakup domene ni ravno smotrna odločitev. Pomoje zaenkrat začneš s kakšno brezplačno domeno, če pa bo naval večji boš pa tako ali tako potreboval namenski strežnik in tudi bolj prepoznavno domeno... V ta zadnji scenarij sicer močno dvomim.

#9 Bostyan87

Bostyan87

Raziskovalec

• Members
  • 57 objav

Objavljeno 02 julij 2014 - 11:34

Jaz niti ne bi imel spletne strani na domačem računalniku, ker je brezplačnih serverjev zadosti. Neka normalna stran, da je več pisave 5 slik porabi 10MB :D

Nakup domene .net + Whois zaščita = 20€ na leto

Nakup domene .si (Whois zaščita za osebno uporabo je že dodana) = 10€ na leto

In če bo to neka osnovna spletna stran vsaj jaz bi ustvaril spletno stran kar na brezplačnem serverju :)

Tisto 1&1 tudi jaz ne razumem :) Na No-IP je nekaj njihovih domen brezplačnih in na Free računu lahko imaš mislim, da največ 3 domene.

#10 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 02 julij 2014 - 19:58

Za računalnik imaš v grobem 2 kabla. Če delujejo 4 žile/parice potem iz takega kabla lahko dobiš max prenos hitrosti 10MB/s. Kabel ki ima 8 žil/paric pa omogoča tudi 100/1000Mb.

Bolj kot z kablom si omejen pri tvojem ponudniku. Če ti le ta omogoča npr. 4/1 Mb hitrost nikoli ne bo šlo kaj hitreje tudi zamenjaš kable in modeme...

Aja P.S.: Večina programov, ki oglašujejo izboljšanje prenosa podatkov....so nateg. Ne nalagaj jih, če si pa že preglej PC za virusi in črvi.

Prvi del ne velja, in 4 žile != 4 parice, 1 parica sta dve žili(kabla). In po dveh paricah čisto normalno dela hitrost do 100Mb/s

#11 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 03 julij 2014 - 16:50

Res ni jasno kaj bi naj ta "1&1" predstavljal...

Je pa odvisno kaj bo ta tvoj strežnik "stregel", če bodo to kompleksne operacije v smislu zunanjega prekodirnika videov, bo že pri enem userju pihal od napora... Če pa misliš imeti neke običajne spletne strani, mu ne bo sile. Sploh če boš uporabljal JS orientirane spletne strani, kjer je večina računanja predana uporabnikovem računalniku in ne strežniku.

EDIT: Če je stvar mišljena za neko interno uporabo (sošolci/prijatelji), potem nakup domene ni ravno smotrna odločitev. Pomoje zaenkrat začneš s kakšno brezplačno domeno, če pa bo naval večji boš pa tako ali tako potreboval namenski strežnik in tudi bolj prepoznavno domeno... V ta zadnji scenarij sicer močno dvomim.

Kaj je JS?

#12 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 03 julij 2014 - 19:12

JavaScript...

#13 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 05 julij 2014 - 07:12

Tnx

Tnx

#14 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 05 julij 2014 - 13:09

Samo nekaj!

Ko sem mel WikiCMS mi je 30sec ali pa 15sec nalagalo stran, ki sploh nima nič slik pa tega

Razlaga mogoče? Je pa pol megabajta upload :(

#15 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 05 julij 2014 - 15:35

WikiCMS= CMS od Wikipedie

http://www.speedtest.../3605885578.png

#16 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 06 julij 2014 - 08:49

Definitivno uporabljaj cache spletnih strani in gzip stiskanje podatkov, da bodo uporabniki čimmanj obremenjevali tvojo linijo in razne sql baze itd...

#17 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 06 julij 2014 - 11:03

Mi lahko razložiš po bolj ne profesionalno ker ne razumem čisto
Hvala

Sem se odločo da bom mel HTML template stran kot pa Joomlo
Naloži se v manj kot 3sekundah
Ampak kak bi blo to iz amerike v moj comp?
Bi ziher mogel čakati on 25sek

http://www.racunalni...3/?fromsearch=1

#18 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 07 julij 2014 - 08:19

Napravi test... Uporabi ameriški proxy, se poveži na tvoj strežnik in boš videl kako hitro gre.

Razdeli čas na polovico (čas od tebe do amerike ter nazaj do tebe) in imaš okviren čas. Vedi edino da so proxy-ji ponavadi počasni, zato bo stvar navidezno zelo počasna.

#19 blazneznan

blazneznan

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 07 julij 2014 - 15:20

Kak se pa to naredi?
Vsaj link če mi daš od youtube tutoriala

#20 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 061 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 08 julij 2014 - 07:35

A nebi bil že dovolj, če gre na speedtest.net in izbere nek USA strežnik...

Hitrost ki jo ima on do Američanov bi bila zelo podobna, kot bi jo imel nekdo do njegovega strežnika...

Če imaš 4/0.5M hitrost... je upload kar počasen. Malo preveri pri ponudniku, če so kaj pocenili pakete in če lahko upload dobiš kaj boljši za isto ceno.

Imam občutek, da bi američan od tebe vlekel le z kakih 20-30kbs. Slovenec pa max 64kbs.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov