Skoči na vsebino

IPB

Slika

Prenosnik Iz Hoferja

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 12

#1 ervin32

ervin32

Vajenec

• Members
  • 306 objav
  • Kraj:Sežana

Objavljeno 28 avgust 2014 - 08:55

Kaj menite tej ponudbi iz Hoferja?
https://www.hofer.si...nik-396-cm-156/

#2 Davidguetta Fan M

Davidguetta Fan M

Raziskovalec

• Members
  • 25 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana
  • Interesi:Tek, deskanje na snegu, surfanje. Vse na YOLO!!!

Objavljeno 28 avgust 2014 - 11:08

Mislim, da za 400€ dobiš boljši prenosnik. Nisi pa napisal za kaj ga potrebuješ.

Za Word in splet bo OK, drugače pa NE.

#3 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 28 avgust 2014 - 17:00

Boljša opcija je npr. Lenovo G50 z i3 procesorjem in Win8 za 419€ ali G50 z i5 procesorjem brez OSa za 392€. Poštnine je 12€. Še ena dobra opcija pa je npr. Acer E1-572 z i5 in FHD zaslonom za 459€. Ali pa Lenovo G510 z bistveno zmogljivejšim procesorjem i5 M serijo za 419€ ...

#4 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav
  • Kraj:Mengeš

Objavljeno 31 avgust 2014 - 07:58

Brez windowsov! Mar mu že v startu namigujete, naj jih ukrade? Ali pa ste mu zamolčali dodatnih 150 evrov za windowse! Za pošten denar je zadeva iz hofra čisto dobra, oziroma ponudba je med boljšimi. Med drugim je 3 leta garancije brez dokupa. Za kaj več delat na njem bo pa povsod treba več plačat. Žal smo (ste?) slovenci nagnjeni k temu, da kar je mogoče ukrasti, naj se ukrade...rezultat je pa itak znan...

#5 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 09:03

Glede na to, da je tvoja prva misel kraja, bi rekel da si k slednjemu nagnjen sam. Če še Windows sistema nima, še ne pomeni da mora postati kriminalec! ;) Da si v štartu privoščiš boljšo strojno opremo lahko na začetku uporabljaš Linux, ki je povsem brezplačen in omogoča praktično vse kar sistem Windows. Sčasoma, ko pa finance omogočajo nakup Windows sistema, če je potreba, pa le ta ne stane 150€ ampak slabih 100€!

#6 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 09:25

Ja, seveda. In palčki imajo lulčke. Kaj bo navaden smrtnik, ki na forumu sprašuje za PC delal z linuxom? Daj premisli, preden napišeš kaj takega. Zraven dobiš FreeDOS. In z dosom si nimaš kaj pomagat. povprečen uporabnik komajda ve za linux, kaj šele da bi ga uporabljal. Ko bi vsaj normalni linux gor dali, ne pa freeDOS...

Seveda pomislim da krajo, kaj ti resno misliš da bo nekdo, ki kupi PC brez sistema naknadno winsw kupil? Ne bodi smešen...žal se to ne dogaja...

pa še to: sicer je to moja stvar, a vseeno: imam tri PC-je, na vseh treh imam LEGALNO  osmico. Nič ukradenega. Ravno zato sem takoj pomislil na to. Tip, ki bo kupil PC s tvojega linka (ajd pustimo to, koliko bo še poštnina iz nemčije ..) bo vzel v roke telefon, klilcal kolega in ga vprašal če mu lahko winse gor da...

Moj namen ni biti sarkastičen, ampak žalostno dejstvo je da ljudje na veliko kupujejo prenosnike BREZ sistema, potem pa na šverc gor dajejo winse. Kot bi v trgovini kupil avto brez mašine...vse prevečkrat videno in doživeto.

aja...winsi so DOBRIH sto evrov. Ne gledati OEM verzije, te se lahko kupi samo skupaj z novim PCjem, ne pa posebej. Ko enkrat PC že imaš, ta varianta odpade. Ravno zato se najbolj splača vzeti PC z VGRAJENIMI winsi, ker tako pridejo najceneje. (ajd, še ceneje je če ti jih kolega gor da...).

#7 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 09:34

Ni res. Zakon sicer govori, da lahko kupiš DSP verzijo le z nakupom novega računala, a če bi kdaj naknadno kupoval Windowse (kot nekateri pač počnemo, iz takšnega ali drugačnega razloga), bi ugotovil, da so se kljub zakonu trgovci znašli (ker ima vsak zakon luknje) in ti prodajo Windows DSP ob nakupu katerekoli računalniške komponente, tudi za 10€.

Poštnina iz ComputerUniverse je v Slovenijo 12€. In isti sistemi, kot v linkih, so na isti strani tudi z opercijskim sistemom Windows 8, za 60€ več.

Ne vem zakaj se tako obremenjuješ z drugimi. Če bo avtor želel računalnik z Windowsi, bo to povedal in dobil link z njimi. Če bo želel kupiti računalnik izključno v Sloveniji, bo to povedal in dobil link. itd.

#8 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 10:00

Se strinjam, prodajalec ti bo hitro prodal winse, samo da proda. Če je to legalno, je pa druga stvar. Če bi šli preverjat in videli, da na računu od prenosnika ni winsow...sreči tega vsaj doma (še) ne preverjajo...

Avtor je, po vprašanju sodeč, hotel prenosnik iz SLO komplet z winsi, saj je kot referenco podal slovenski link na PC, ki jih vsebuje. Ti si potem tisti, ki si mu dajal tuje linke ter primere brez sistema... popolnoma logično je, da želi primerjavo z enakim ali podobnim prenosnikom, kar zadeva brez winsow zagotovo ni. sam praviš, da so modeli z winsi 60 evrov dražji, kar še potrjuje, da je najugodneje kupiti winse skupaj s pcjem...

Kupovanje iz tujine je lahko tvegano. Namreč, še vedno je pri nas kup servisov, ki ti brez groženj in odvetnikov nočejo popraviti PCja, kupljenega v tujini brez tvojega plačila, pa čeprav so uradni in pooblaščeni servis. Zato je take stvari enostavneje kupiti pri nas. Še tako imaš lahko probleme (posebej s tisto dodatno garancijo "se zgodi" in podobno). Ja, je dražje, ampak vsakomur se ne da skakat okoli odvetnikov, in  na koncu lahko pride še dražje, kot če daš tistih nekaj evrov več in kupiš pri nas...

Ceno je treba gledat globalno in upoštevat faktor tveganja. Računati, da ti bo dandanes PC deloval 3 in več let brezhibno je tako, kot za zimo ne bi nabavil nafte (drv...), ker bi računal da ne bo hude zime... PCji že davno niso več, kar so bili. Umirajo (ker so nalašč narejeni tako!), s tem se je treba žal sprijaznit. zato je pomemben del nakupa dejstvo, kje je servis in kako prijazen je do kupca.

#9 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 10:30

Če kupuješ od preverjenih trgovin v tujini, si na koncu glede garancije na boljšem, ne na slabšem. Daleč od tega da vzpodbujam nakup v tujini, vedno pa rad primerjam kaj dobiš za isto ceno pri nas in kaj v tujini. Tudi sam, če je cena sprejemljiva, raje kupim v Sloveniji, pa ne zaradi rizika, ampak da podpiram slovensko gospodarstvo. Ko pa cene presežejo meje razumljivega, brez pomisleka zaidem v tujino. Moj zadnji primer, kakšno leto nazaj, kupil TV in kvalitetno stensko stojalo. V Slo je bila najcenejša opcija 1.100€, v Celovcu, kjer govorijo slovensko in imajo še ugodnejšo podaljšano garancijo kot pri nas, sem za vse skupaj dal 800€. Pa tukaj npr. še je nek "riziko" saj je v primeru okvare TVja dostava dražja, pri prenosnikih pa temu ni tako. Poštnina v nemčijo je npr. 15€, kar pa se reševanja postopkov uveljavljanja garancije tiče, lahko iz več osebnih izkušenj povem, da so proti slovenskim servisom v tujini nekajkrat hitrejši. Še nikoli nisem čakal več kot 14dni do konca rešenega postopka. V Sloveniji lahko pogledaš forume, kjer postopki včasih trajajo bistveno, bistveno dlje ...

Sier pa, če kupiš kvaliteten prenosnik, ne plastik fantastik jajčka z zanič hlajenjem in najcenejšimi komponentami, bo tudi ta prenosnik deloval leta in leta. Se pa tudi ve katere serije prenosnikov imajo večji procent pokvarljivosti in se slednjim seveda izognemo. Zato pa so forumi, kjer se izmenjujejo mnjenja potrošnik za zamišljen denar lahko kupi npr. optimalen prenosnik, ki ima najboljše razmerje med ceno, zmogljivostjo in kvaliteto ...

In če se vrnem na začetek, Hoferjevi Medion prenosniki niso slabi, včasih imajo res kakšne precej good deale, npr. njihova serija gamerskih prenosnikov je odlična glede na ceno, ampak v tem primeru pač dobiš za podoben denar lahko boljše ...

#10 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 10:48

Glej...tudi jaz sem že veliko nabavil v tujini, ker je tudi pri meni najprej cena, šele potem slovensko gospodarstvo. Na žalost, ampak kruto dejstvo...

PCja pa marsikdo (med njimi sem tudi sam) ne misli pošiljat v Nemčijo, ko se kaj pokvari. Kot prvo stane (pc ravno ne pošiljaš z navadno pošto...), kot drugo je rizik dodatnih okvar med pošiljanjem večji...za marsikoga je jezik tudi ovira...

Kvalitetnih prenosnikov NI. So samo še priznane znamke s svojimi NEkvalitetnimi izdelki. Ravno iz tega razloga pa no-name znamke prihajajo v ospredje. Recimo sam HPja ne maram za noben denar...sem vse prevečkrat v zadnjih letih videl umreti HP prenosnik za jurja in več...pa ne enkrat v garancijskem roku. npr. zadnji modeli HPjev so taki, da na njih ne gre več W7, ampak samo še osmica...

Žalostno je, da žblj firme kot sta Hofer in Lidl peljeta scat marsikatero priznano firmo, ampak tako je. In oni nikoli ne komplicirajo z garancijo, ne rabiš dokupovati ničesar, da dobiš 3 leta garancije...

Nisem ne zaposlen v teh firmah niti še nimam prenosnika od njih, če pa bi ga danes hotel nabavit, sploh ne bi spraševal nikjer, ampak samo nabavil v prvi akciji enega ali drugega. Pa ni reklama, ampak zgolj golo dejstvo. 

Recimo če pogledava konkretni primer: Hofer PC: 379.€ Primerljivi po tvojih linkih so od 392€ naprej, plus Winsi, torej od 450-470€ naprej. razlika je 60-80 evrov, kar je za nekoga, ki gleda prenosnik tega cenovnega razreda lahko že nedosegljiva razlika, ne pa nepomembna. Seveda lahko dobiš za malo več boljše. Pa še za malo več še boljše.  Pa spet še za malce več boljše...in si hitro na jurju ali čez... torej bi bilo edino pravilno gledati prenosnike za ceno 379 evrov v drugih trgovinah. ajd, plus minus 5 evrov največ.

#11 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 19:22

Naj ostane pri tem, da na nekatere stvati pač nimava enakih pogledov. Pomembno je, da imamo izbiro, takšno in drugačno, potem pa se vsak po svoji vesti odloči kako in kaj.

Izjava, da ni kvalitetnih prenosnikov... Ne vem sicer ali govoriš iz lastnih izkušenj ali malo tako na pamet. ;) Vse je odvisno od serije. HP ima npr. izredno slabo nizkocenovno serijo Compaq, relativno pokvarljivo serijo Pavilion, ok serijo Probook in zelo spodobno serijo Elitebook in ZBook. In podobno je praktično z vsemi proizvajalci. Nekateri imajo zelo slabe modele in serije in nekaj zelo dobrih. Metat zdaj vse v koš kot zanič prenosniki pač ne gre. Bistvo je, da izbereš dober model v poplavi pretežno slabih. In tudi dobrih je dovolj, da lahko precej izbiraš.

Defenitivno je ena glavnih prednosti Hoferja nizka cena glede na dobre specifikacije, a se razmerje med modeli zopet razlikuje. Uveljavljanje garancije je praviloma enostavno in hitro, poznam pa tudi primer kolega, mislim da je kupil Mediona v Hofer Postojna, oz nekje iz tistega konca, pa se servisiranje vleče že nekaj mesecev. Dvakrat dobil nazaj z isto napako, toliko da se je servis zopet podaljšal za 45dni. Predvidevam da bolj izjema kot pravilo, a se tudi dogaja.

Glede modelov in zmogljivost se pa vsak odloča glede na potrebe. Če gledam sam, da dobim za npr. 80€ več bistveno zmogljivejši procesor in FHD zaslon, mi je pač to upraviči višjo ceno. Tebi pač ne. Nekomu tretjemu pa je morda bolj pomembna zmogljiva grafika. Pomembno je da je izbira, in to sem s svojimi predlogi želel izpostavit. Ni samo Hofer Medion, obstajajo enakovredne in tudi za nekatere boljše rešitve.

Sedaj pa dovolj off topica.

#12 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 31 avgust 2014 - 19:34

Naj ostane pri tem, da na nekatere stvati pač nimava enakih pogledov...

Točno tako.

Samo še to: pljuval sem ravno po elitni skupini HPja. Iz izkušenj, ne "kar tako na pamet". Čeprav sem imel slabe izkušnje tudi s cenejšimi...ampak danes je itak loterija karkoli kupit...

#13 rossanawork95

rossanawork95

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 11 januar 2018 - 18:33

Nisem hotela odpirati nove teme, zato tukaj sprašujem . 

Pred parimi urami mi je zatrokiral prenosnik in NUJNO rabim novega, za fax (seminarske, splet, kak film, PP)
Je bolj kot kaj drugega za prvo silo, dokler mi starega ne popravijo.

Je tale ki bo zdaj v akciji v redu za to kar rabim? Potem ko dobim starega nazaj bo tale služil kot rezervni za še kak tak primer. 

https://www.letakono...jka-15-01-2018/

Hvala  v naprej za odgovore. 
Anna

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov