Skoči na vsebino

IPB

Slika

Polnjenje Tabličnega Računalnik

tablica

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 7

#1 mckeky

mckeky

Raziskovalec

• Members
  • 87 objav
  • Kraj:Prispevkov: 50

Objavljeno 04 november 2014 - 13:28

Zdravo.

Imam eno kar zanimivo vprašanje. Moja Quantium tablica ima precej solidno baterijo, zato se polni precej časa. Polni pa se lahko z priloženim polnilcem ALI na microUSB, kar je zaradi manjših amperov seveda počasneje, tako, da jo načeloma polnim z polnilcem in vhodom za AC,....

Danes, ko sem ugotovil, da sem jo po pomoti pustil prižgano in bi jo rabil čimhitreje napolnjeno sem razmišljal, kaj bi se zgodilo, če jo priklopim na polnilec in HKRATI na microUSB vhod, katerega polnilec bi si sposodil ob pametnega telefona.

Je možno, da bi se tablica posledično napolnila hitereje?????

-Pomislil sem tudi, da bi preobremenil baterijo ali kaj skuril, samo pomoje se to nebi smelo zgoditi (se vrjetno voltaža nebi seštela na 10V?), saj bi jo zaradi tega lahko skuril tudi, če bi po pomoti pozabil prikljčen usb kabel na računalnik in jo dal polnit....

-Druga možnost, na katero sem  pomislil je, da vrjetno ob hkratnem priklopu obeh se softwarsko izključi polnjenje iz microUSBja?

-Tretja možnost pa je, da dejansko dobi več miliampera, volti pa se ne seštejejo, ter se mogoče res pozna pri hitrosti polnjenja???

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 052 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 04 november 2014 - 13:57

Ja lej en more biti prvi. Sprobaj in poročaj.

Sam osebno ne bi tvegal, ker se baterija kar fajn segreje. Če se poveča amperaža verjetno še bolj... kar pa na dolgi rok gotovo ni dobro za baterijo.

Volti pa se ne bi smeli kar tako seštevat. Zaradi tega po moje kar skurit ne bi smel. Ampak prehitro polnjenje kot pravim verjetno tudi ni ok.

#3 mckeky

mckeky

Raziskovalec

• Members
  • 87 objav

Objavljeno 04 november 2014 - 14:45

Ja saj... sprobat bi mogo... vedno bol sumim, da se v primeru, da sta prikljucena oba microUSB polnjenje izklopi...

#4 sales

sales

Raziskovalec

• Members
  • 44 objav
  • Kraj:Ljubljana
  • Interesi:Računalniki, komponente, mobilna telefonija, gaming.....

Objavljeno 05 november 2014 - 16:14

Mislim da se ta poizkus ne bo dobro končal.

#5 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 106 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 05 november 2014 - 19:56

Mislim, da je pri sodobnih baterijah za varnost polnjenja poskrbljeno z vgrajenim elektronskim vezjem. Lahko jih priključiš na na primer 10 voltov, pa se bodo celice še vedno polnile s predpisano napetostjo. Podobno je elektronsko omejena tudi moč (amperaža) polnilnega oka.

#6 mckeky

mckeky

Raziskovalec

• Members
  • 87 objav

Objavljeno 07 november 2014 - 21:17

Vrjetno je kaj takšnega, ker kaj pa v primeru, če bi po pomotoma pustil priključen microUSB v računalnik in tablico, ker si prenašal podatke in nato priključil še polnilec?

Potem bi lahko krivil proizvajalca, ker ni bilo opozorila.....

#7 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 052 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 12 november 2014 - 10:18

Po moje tudi ne bo nič hudeča. Še baterijca, za katero sem dal 2€ je prišla z vgrajenim zaščitnim vezjem. Bo menda tablica, ki stane veliko več tudi imela podobno.

#8 ervin32

ervin32

Vajenec

• Members
  • 306 objav
  • Kraj:Sežana

Objavljeno 26 november 2014 - 18:59

Kaj je možno dobiti usb razdelilec s katerim bi se dalo polniti tablico.

Podobne teme s ključnimi besedami: tablica

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov