Skoči na vsebino

IPB

Slika

Moč Napajalnika

napajalnik

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 9

#1 sp0r7n1k

sp0r7n1k

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 19 december 2014 - 10:23

Pozdravljeni

sestavljam si nov računalnik in se mi je zataknilo pri napajalniku, oz. njegovi moči.
Problem je v tem, da sem poskušal to ugotoviti s kalkulatorji (power supply), ki dajo rezultat nekje v rangu med 500W in 550W, na sami embalaži grafične kartice pa piše priporočena moč napajalnika 750W.

Komponente:

ohišje zalman R1

asrock h97 pro4 LGA1150 ATX

intel i5 4690 box-haswell

sapphire radeon r9 280x 3gb

2x4 gb ali 2x8 gb ram 1600MhZ

ssd samsung 840 evo 250 gb

wd 1TB 7200rpm

1 dvd rom

Kako močen napajalnik bi mi predlagali?

#2 Jan.Ethelwulf

Jan.Ethelwulf

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 19 december 2014 - 20:54

http://www.extreme.o...culatorlite.jsp

Načeloma 350W bi moralo že zdržat... 400W pa vrh glave.

#3 sp0r7n1k

sp0r7n1k

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 19 december 2014 - 23:27

Najprej hvala za hiter odziv.
Problem je v tem, da kalkulatorjem ne zaupam in tudi dosti ljudi jim ne.

Namreč ne vidim razloga zakaj bi proizvajalec grafičnih kartic na embalažo napisal 2x večjo številko kot pa dejansko potrebuje.
Recimo, da bi bilo 400W dovolj za zagon, mogoče za normalno delovanje... ampak bi se pa znalo zgoditi, da se ob večji obremenitvi računalnik samodejno izklopi in podobno, ali?

#4 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 21 december 2014 - 00:23

Nekako boš le moral nekomu zaupat...če že ne verjameš proizvajalcu grafične kartice, pa recimo verjemi ljudem. osebno mislim, da bi ti vsekakor priporočil en dober 600+ napajalnik. torej, okoli 100 eur. 750 je morda tisti zgornji limit, 400 pa je čisto spodnji. nekako v sredini so torej 550-600 modeli. ne kupi najcenejšega :)

#5 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Mengeš

Objavljeno 21 december 2014 - 09:31

Kje si ti našel 350W? Na tvojem linku sploh ne moreš izbrati sapphire kartice.
Ce proizvajalec napiše minimalna moč 750W, ali celo 1000 W za crossfire sistem, potem že ve,kaj dela. Ti kar lepo nabavi dovolj močan napajalnik, da boš imel mir.

#6 Jan.Ethelwulf

Jan.Ethelwulf

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 21 december 2014 - 11:55

OK, imam napajalnik 600W, intel i7-4770k, 32GB ddr3, 4x3TB western digital red in temu primerno ventilacijo v računalniku. 

Imel sem v njem eno amd r9 280x sapphire tri-x OC in eno r9 290 sapphire tri-x. Bitcoin mining mi je delal 1 mesec istočasno na obeh grafičnih in procesorju neprekinjeno in nisem imel nobenih težav. Torej če rabite 1000W napajalnike za si pen!s povečevat, kar izvolite, vendar ni potrebe po temu. Raje naj si kupi dober nekoliko manj zmogljiv napajalnik, ki ima boljšo učinkovitost, kot nasedat na fiktivne W napisane na paketu, saj je to samo komercialen trik, za zavest mulce, ki mislijo da jim bom 1500W napajlnik podaljšal pen!s na 15cm, in spolni odnos na 15s.

Sicer zase priznam, da je bilo to za 600W malo pushing it.. samo kaj čmo, še sedaj deluje brezhibno - 1 leto kasneje. 

Jaz zaupam tem kalkulatorjem precej bolj kot ljudem na takih forumih, saj se mi zdi povprečna izobrazba iz tega področja tule precej nizka. Če hočeš bit ziher lahko vzameš tut 500W, samo še vedno... ni nobene potrebe po 750W. 

#7 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 21 december 2014 - 13:00

Ravno zaradi teh fiktivnih vatov je bolje vzeti močnejši napajalnik, saj če gor piše 500W jih ima realno manj, saj sam tako praviš...

Poleg tega ni pomembno samo da imaš notri neko hudo grafo. Jo moraš tudi do konca gnati, da se pokaže, ali je napajalnik dovolj močan ali ne. Pri zelo hudih grafikah je malo takih iger, ki jih zares izkoristijo do konca, zato so pa ponavadi tudi slabši napajaniki dovolj močni.

Glede zaupanja... ni problema zaupat online kalkulatorju, če na njem res lahko izbereš vse komponente, ki jih nameravaš kupit. Če kakšna manjka, je pa zadeva neuporabna v specifičnem primeru.

#8 Jan.Ethelwulf

Jan.Ethelwulf

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 21 december 2014 - 15:51

Glej, amd itak izdela večina komponent za vse r9 280x grafične... torej.. čudežnih izstopanj ne moreš pričakovat, za okvirno oceno pa itak ni potrebe po točnem modelu v temu primeru. Drugače pa še nisem videl igre, ki bi lahko obremenila grafično kot je rudarjenje cryptovalut in kljub dveh grafičnim sem dosegel pri vsaki višjo učinkovitost od povprečja za modela, pa kot sem reku, napajalnik pa toliko slabši od predlaganega, da glede na navedbe proizvajalca sploh prižgat se računalnik nebi smel! 

p.s.: prejšnjo zimo nisem niti gretja potreboval 

vsekakor pa moje mnenje je se izogibat amd-jevih komponent - saj vključeno v ceno dobiš še grelec in pekač!

Raje kupim en učinkovit napajalnik z manj W, kot enega z več za isto ceno. 

#9 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 21 december 2014 - 17:49

Jap, to okoli gretja je pa res. V pcju imam (starejši) amdjev procsor X4 965 in ima max, porabo celih 130W! V vsakem primeru je dobro imet nekaj zaloge v moči, brez pretiravanja. Pa kvaliteto.

#10 ddcare

ddcare

Poročevalec

• Members
  • 529 objav
  • Kraj:Ljubljana - Brežice (mostec)
  • Interesi:Paintball - speed ball, wakeboarding,

Objavljeno 15 januar 2015 - 14:52

Nisem bral celotnih komentarjev ampak za zelo podobno nastavitev imam jest 800w napajalnik, ker samo grafična zahteva pri Max obremenitve cca 415W. 

Požrešna grafična. 

Na 650W napajalniku mi vgaša računalnik. 

Podobne teme s ključnimi besedami: napajalnik

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov