Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Prenosnika Za Modeliranje In Nezahtevne Simulacije

prenosnik

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 14

#1 Klemen 1992

Klemen 1992

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 09 april 2015 - 23:18

Pozdravljeni! Kot je že v naslovu omenjeno, kupujem prenosnik v vrednosti 900-1000 € (+/- 100 €), pretežno namenjen za modeliranje v programskih paketih kot so Catia, Solidworks itd. in kakšni manjši simulaciji v Abaqusu. Prenosnik kupujem za minimalno 5 let, poleg dela za fax pa bi ga uporabljal tudi za ostale vsakdanje zadeve (filmi, kakšna igra itd.). Trenutno se nagibam k nakupu ASUS N751JK-T4226D i7/8GB/1TB/GTX850 4G/FHD/DOS, ASUS G551JM-CN013D i7/12G/1TB ali HP ProBook 450 G2 i7/8/1TB/FHD/R5. Najraje bi imel 17 palčni zaslon ali pa 15 palični v kombinaciji z dodatnim monitorjem. Če dobim za takšno ceno veliko boljši 15 palični, bom izbral drugo opcijo, drugače pa se bolj nagibam k nakupu večjega prenosnika.

Hvala za komentarje, predloge in nasvete.

#2 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 10 april 2015 - 15:08

Jaz bi ti nakup HP-ja odsvetoval, saj postajajo čedalj slabša znamka. Sploh pa po tem, ker so znani po tm, da po 3-4 letih začnejo odpovedovati komponente, kar bi ti prineslo dodatne stroške.
Po mojem mnenju, ker želiš računalnik za 5 let bolje da izbereš G551JM. 

#3 Jan.Merhar

Jan.Merhar

Sufler

• Members
  • 165 objav

Objavljeno 11 april 2015 - 13:19

HP izdeluje vedno slabše ptenosnike, Asus pa izdeluje najbolj kakovostne ptenosnike. HP-jevi prenosniki se po enem letu uporabljanja izjrmno radi pregrevajo, imajo izjemno nizek FPS, že če pogledaš garancijsko dobo, vidiš, da ima Asus eno leto daljšo. Da ti komonente po treh letih odpovedujejo... Če ga mečeš ob tla bodo, same od sebe pa že ne bi odpovedovale, mogoče bi HDD disk.

#4 Dj Miki90

Dj Miki90

Raziskovalec

• Members
  • 51 objav

Objavljeno 16 april 2015 - 18:32

HP izdeluje vedno slabše ptenosnike, Asus pa izdeluje najbolj kakovostne ptenosnike. HP-jevi prenosniki se po enem letu uporabljanja izjrmno radi pregrevajo, imajo izjemno nizek FPS, že če pogledaš garancijsko dobo, vidiš, da ima Asus eno leto daljšo. Da ti komonente po treh letih odpovedujejo... Če ga mečeš ob tla bodo, same od sebe pa že ne bi odpovedovale, mogoče bi HDD disk.

Dejansko je pri HP ju kvaliteta na psu, tako da zaradi šlampaste sestave dostikrat kaj odpove. Asus je pa za moje pojme no. 1

Pozdravljeni! Kot je že v naslovu omenjeno, kupujem prenosnik v vrednosti 900-1000 € (+/- 100 €), pretežno namenjen za modeliranje v programskih paketih kot so Catia, Solidworks itd. in kakšni manjši simulaciji v Abaqusu. Prenosnik kupujem za minimalno 5 let, poleg dela za fax pa bi ga uporabljal tudi za ostale vsakdanje zadeve (filmi, kakšna igra itd.). Trenutno se nagibam k nakupu ASUS N751JK-T4226D i7/8GB/1TB/GTX850 4G/FHD/DOS, ASUS G551JM-CN013D i7/12G/1TB ali HP ProBook 450 G2 i7/8/1TB/FHD/R5. Najraje bi imel 17 palčni zaslon ali pa 15 palični v kombinaciji z dodatnim monitorjem. Če dobim za takšno ceno veliko boljši 15 palični, bom izbral drugo opcijo, drugače pa se bolj nagibam k nakupu večjega prenosnika.

Hvala za komentarje, predloge in nasvete.

od naštetih bi ti priporočal g551jm. Se pa splača pogledati še malo po tujih spletnih straneh (znotraj EU), saj se včasih zna dobiti kakšen računalnik izjemno poceni

#5 Jan.Merhar

Jan.Merhar

Sufler

• Members
  • 165 objav

Objavljeno 16 april 2015 - 19:04

@Dj Miki90

Da te malo popravim. Asus je no. 1 izbira kar se kvalitete tiče.

#6 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 107 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 17 april 2015 - 17:58

Asus je padel s pol metra višine na tla in tečaja zaslona sta se spačila in sčasoma odtrgala. Pa sem prešel na HP izdelan po vojaških standardih, da ne bi kar tako razpadel. In kaj je notri? Intel, Nvidia..., podobno, kot pri mnogih drugih proizvajalcih računalnikov. Kakšne vročine ni zaznati, sicer pa se vedno lahko preveri termalno pasto in jo obnovi, kot sem moral to napraviti pri prejšnjem Asusu...

#7 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 17 april 2015 - 23:31

Asus že lep čas ni več top izbira so ga prehiteli.

#8 Jan.Merhar

Jan.Merhar

Sufler

• Members
  • 165 objav

Objavljeno 18 april 2015 - 08:07

@neco96

Kdo ga je prehitel?

#9 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 18 april 2015 - 08:46

Vprašanje je gdo ga ni :)

http://blog.laptopma...p-brand-ratings

#10 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 18 april 2015 - 09:15

Res je, da se proizvajalcev držijo dobra in slaba mnenja, a vsak izmed njih lahko z določeno serijo in modelom preseneti pozitivno in negativno.

Prenosnik kupujem glede na ponudbo v tistem časovnem okviru. Torej bom kupil tisto firmo, serijo in model, ki mi za moj denar nudi največ glede na moje potrebe in zahteve. Ne bom kupil ime Apple samo zato, ker je na enem blogu postavljen na prvo mesto, saj če pobrskam za več review-i na Googlu, bom našel različne firme na prvih mestih in med njimi sploh ne bo Appla. Skratka se je treba poglobiti v posamezno serijo/model prenosnika, prebrskati Google za kakšnimi review-i, ocenami uporabnikov in izkušnjah ter tako naprej.

#11 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 18 april 2015 - 09:42

Za apple se strinjam s tabo, saj po mojem mnenju za njihove izdelke preveč računajo.

#12 Davidguetta Fan M

Davidguetta Fan M

Raziskovalec

• Members
  • 25 objav
  • Kraj:Ljubljana
  • Interesi:Tek, deskanje na snegu, surfanje. Vse na YOLO!!!

Objavljeno 18 april 2015 - 10:34

Hja, glede Appla... Res je (pre)drag, ampak dobiš pa računalnik, ki dela še naslednjih 5 let tako kot prvi dan, ko si ga kupil. Izdelava je vrhunska, tako kot vse komponente. Edino kar me moti pri njih je da preveč "vsiljujejo" vgrajeno Intel grafiko. Veliko ljudi najbrž moti, da za pol cene Appla dobiš Windows laptop z enakim procesorjem in grafiko. Ampak pri Applu so ostale komponente precej bolj kvalitetne. Vrhunski zaslon, eden najhitrejših PCIe SSD diskov kar jih lahko dobiš na trgu, hiter RAM, 10 ur delovanja in več na bateriji... Tega pač (večinoma) PC prenosniki pod 1000€ ne ponujajo. In isto je pri Applu, samo, da oni "nizkocenovnih" modelov sploh ne delajo. 

Pri njih pač dobiš neverjetno uporabniško izkušnjo, ki je Windows prenosniki (večinoma) ne nudijo. 

Seveda pa je odvisno zakaj ga potrebuješ. Najbrž ne boš kupil Mac-a za igranje iger ali pa samo za pisarniška opravila. 

#13 Jan.Merhar

Jan.Merhar

Sufler

• Members
  • 165 objav

Objavljeno 18 april 2015 - 12:56

HP. 

Drugače pa na teh testih gotovo niso imeli vsi prenosniki isti OS, kar tudi ni pravično, ker Apple naredi Mac OS X izključno za strojno opremo njihovih računalnikov.

#14 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 18 april 2015 - 15:07

Hja, glede Appla... Res je (pre)drag, ampak dobiš pa računalnik, ki dela še naslednjih 5 let tako kot prvi dan, ko si ga kupil. Izdelava je vrhunska, tako kot vse komponente. Edino kar me moti pri njih je da preveč "vsiljujejo" vgrajeno Intel grafiko. Veliko ljudi najbrž moti, da za pol cene Appla dobiš Windows laptop z enakim procesorjem in grafiko. Ampak pri Applu so ostale komponente precej bolj kvalitetne. Vrhunski zaslon, eden najhitrejših PCIe SSD diskov kar jih lahko dobiš na trgu, hiter RAM, 10 ur delovanja in več na bateriji... Tega pač (večinoma) PC prenosniki pod 1000€ ne ponujajo. In isto je pri Applu, samo, da oni "nizkocenovnih" modelov sploh ne delajo. 

Pri njih pač dobiš neverjetno uporabniško izkušnjo, ki je Windows prenosniki (večinoma) ne nudijo. 

Seveda pa je odvisno zakaj ga potrebuješ. Najbrž ne boš kupil Mac-a za igranje iger ali pa samo za pisarniška opravila. 

Se popolnoma strinjam. Namreč še bolj kot drugi nasedajo na take izdelave američani. hočejo imeti kvaliteto, ki jim bo zdržala veliko ćasa. Ampak meni se zdijo cene (glede na komponente) še vedno prevelike.

HP. 

Drugače pa na teh testih gotovo niso imeli vsi prenosniki isti OS, kar tudi ni pravično, ker Apple naredi Mac OS X izključno za strojno opremo njihovih računalnikov.

In teste so izvajali pravično. Sem sledil 2014/15 na YT korak za korakom.

#15 Jan.Merhar

Jan.Merhar

Sufler

• Members
  • 165 objav

Objavljeno 18 april 2015 - 16:26

Kakšen link posnetka? 

Sploh pa ocenjevanje temelji na obliki in ocenah uporabnikov.

Podobne teme s ključnimi besedami: prenosnik

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov