Skoči na vsebino

IPB

Slika

Računalniška Anketa.

Odgovorov v temi: 11

#1 Nik Kostajnsek

Nik Kostajnsek

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Trbovlje

Objavljeno 11 maj 2015 - 21:14

Ojla! Moje ime je Nik K. 13. oktobra bom obrnil 15. obletnico rojstva, tako da sem še premlad, da bi večino prostega časa preživel pred ekranom, pa ga vseeno :) Sicer pa povsem normalen fant, velik navdušenec nad avtošportom, gamingom ter računalništvom in ostalimi gadgeti. Februarja sem oddal prijavnico za vpis v trboveljsko Gimnazijo, saj sem neopredeljen. Pa naj si bodi dovolj samospeva.

V šoli smo dobili seminarsko nalogo na temo obdelave podatkov (računanje % ter uporaba Excela za grafikone, grafe ...), zato sem se odločil, da pripravim spletno anketo. Ker sam seveda ne morem izpolniti več kot 1 glas, Vas vljudno naprošam, da si vzamete minutko in rešite anketo :) Najdete jo na sledeči povezavi: 

KLIK

Za pomoč v obliki rešenih anket se že v naprej iskreno zahvaljujem!

Lep pozdrav do naslednjič!

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 079 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 12 maj 2015 - 07:48

Hm, samo nekateri odgovori omogočajo izbrati več kot en odgovor. Jaz imam namizni in prenosni računalnik. 

#3 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 12 maj 2015 - 18:33

Mogoče bi spremenil to, da bi anketirani lahko sam zapisal koliko časa je dneno na računalniku. 

#4 Bostyan87

Bostyan87

Raziskovalec

• Members
  • 57 objav

Objavljeno 13 maj 2015 - 15:02

Ja več možnih odgovorov bi bilo boljše, ker živimo v dobi elektronike :D Jaz imam vse tri - Namizni rač. logično, ker prenosniki se lahko skrijejo :D Potem imam prenosnika, da ga lahko kam nesem... in potem še tablico.

Pri OS enako imam Windows logično ker brez njih ne moreš uporabljat računalnika, če smo natančni :D potem Linux in seveda tudi Mac .

#5 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 13 maj 2015 - 23:45

Ja več možnih odgovorov bi bilo boljše, ker živimo v dobi elektronike :D Jaz imam vse tri - Namizni rač. logično, ker prenosniki se lahko skrijejo :D Potem imam prenosnika, da ga lahko kam nesem... in potem še tablico.

Pri OS enako imam Windows logično ker brez njih ne moreš uporabljat računalnika, če smo natančni :D potem Linux in seveda tudi Mac .

Kot prvo boš moral upoštevati, da ima večina ljudi samo eno od naštetih možnosti.... (kriza) logično! Če želiš uspeti v računalniškem področju, se boš moral prilagajati potrebam večine!

#6 Bostyan87

Bostyan87

Raziskovalec

• Members
  • 57 objav

Objavljeno 14 maj 2015 - 13:19

Kot prvo boš moral upoštevati, da ima večina ljudi samo eno od naštetih možnosti.... (kriza) logično! Če želiš uspeti v računalniškem področju, se boš moral prilagajati potrebam večine!

Odvisno za kakšno uporabo se gre npr. nekdo doma ima namizni računalnik in za delo potrebuje prenosnika :) in sta že dve napravi :) Doma ima Windows in prenosnik ima od Appla in ima Mac  pa sta spet dve možnosti :D Jaz appla NE ker za kar ponuja je predrag :P Sosed gleda 13" prenosnik od Appla za 1300€, ampak veš kaj dobim za 1300€ od Asusa dobim že "gamerski" prenosnik (i7 2.5-3.5GHz) - 4 jederni in 8 neti + dodatno grafiko z kar 4 GB pomnilnika pri Applu dobim pa i5 seveda 2 jederni in 4 niti pa vgrajeno grafično samo je 13" od Asus-a je pa 17,3 " ->  Kaj mi pomaga, če je Mac, če pa je počasen in za nobeno uporabo :)

#7 Nik Kostajnsek

Nik Kostajnsek

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 18 maj 2015 - 07:30

@MIMAc27: Hja, imaš kar prav glede tega... Uporabit sem moral vse 3 tipe vprašanj (odprti, z eno možnostjo, z več možnostmi) in je tako zaradi tega.  ;)

Se pa strinjam, da ni najboljše postavljeno vprašanje. Boljše bi bilo: "Katero vrsto računalnika največ uporabljate".

@neco96: Tudi tukaj se strinjam. Sem pa poenostavil zato, ker je pri odprtem vprašanju dosti težje narediti analizo, ker ni "točnih" podatkov.

@Bostyan87: Tudi tukaj je popolnoma enaka zadeva kot pri prvem vprašanju. Se bom potrudil, da bo naslednjič boljše.  :D

Sicer pa najlepša hvala vsem za dosedanje poklikane ankete. Rezultate pa lahko spremljate TUKAJ.

#8 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 18 maj 2015 - 14:56

@Nik Kostajnsek Ja imaš tudi rpav ja.. drugače ti svetujem, da bi naredil (0-1h, 1-2h, 2-3h, več kot 3h) ali kaj podobnega..

#9 Bostyan87

Bostyan87

Raziskovalec

• Members
  • 57 objav

Objavljeno 19 maj 2015 - 04:06

Glede ur bi bilo kar nekaj takega :D

Manj kot 1h
Od 1-2
Od 2-4
Od 4-6
Od 6-8
Od 8-10
Od 10-12
Nad 12h

Ker nekateri, ki uporabljajo rač. za kakšne projekte je hitro 8h oz. če imaš službo delo za rač. je v večini primerov 8h. Tisti, ki je na rač. pa manj kot 2h označi 1-2h in tisti, ki je 6-7h označi 6-8h, ker nikoli ne boš enako dolgo na rač. posebno ko kaj delaš npr. projekti itd. eden dan boš od 6-7h drugi dan pa 7-8h in v tem primeru označi kar 6-8h.

Nad 12h je pa že veliko seveda se najdejo tudi taki :D lahko dodaš še nad 15h :D Odvisno tudi koliko možnosti imaš pod brezplačno anketo limit za vprašanja je 10 ... ali uporabljaš plačljivo? ker pod brezplačno je max 50 udeležencev.

http://www.mojaanketa.si/register/

#10 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 19 maj 2015 - 08:20

naj bi bilo nekaj takega da, ampak odvisno koliko alinej lahko on da na razpolago, lahko ima omejeno, zato sem malo skrajšal.. pa tudi, lahko sklepamo, da nebo veliko ljudi reševalo ankete, zato je velika možnost, da bo dobil ogromno  različnih rezultatov pri tem uprašanju.

#11 Nik Kostajnsek

Nik Kostajnsek

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 27 maj 2015 - 14:41

Šele danes izvedel... očitno sem se pri analizi potrudil, saj sem bogatejši še za eno oceno: odl (5).
Happy as can be! :D

#12 neco96

neco96

Sufler

• Members
  • 183 objav

Objavljeno 27 maj 2015 - 15:33

seveda velike zasluge gredo nam, ki smo ti svetovali :P 
cestitamo :)

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo