Skoči na vsebino

IPB

Slika

Problem Z Monitorjem

Samsung SyncMaster Monitor

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 3

#1 Denis

Denis

Igračar

• Members
  • 120 objav

Objavljeno 05 december 2015 - 19:12

Lepo pozdravljeni.

Pojavil se mi je problem z monitorjem in se obračam na vas za pomoč.

Samsung SyncMaster SA350 monitor sem kupil pred približno 3 leti. Delal je super, sem zelo zadovoljen z nakupom.

Prejšnji teden smo imeli pri kolegu LAN party, kamor je vsak prinesel svoj računalnik in seveda monitor. Vse je potekalo po planu, imelu smo se super.

Včeraj smo LAN party ponovili, kjer še je vse delalo super.

Po končanem druženju sem prišel domov, kjer sem postavil računalnik in monitor na običajni prostor in priključil vse priključke, vendar ga nisem vklopil.

Danes sem vklopil računalnik in opazil da se monitor ne odziva (Ob pritisku gumba za vklop se ne zgodi nič).

Problem sem poskusil rešiti tako, da sem spihal priključke in poskusil z drugo vtičnico. Nekaj časa sem poskušal celo s premikanjem celotnega priključka z adapterjem, enkrat mi ga je celo uspelo vklopit, vendar se je po par sekundah spet izklopil, kot da bi delal samo ob določenem položaju priključka. Preveril sem tudi, če je kriv adapter (PN3014), vendar tok potuje normalno.

Z "googlanjem" nisem uspel zaslediti nobene rešitve, zato prosim vas, če mi lahko podate kakšne informacije glede nastalega problema.

Vnaprej se vam zahvaljujem za vsako pomoč.

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 061 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 07 december 2015 - 12:32

Če prav razumem ima ta monitor zunanji napajalnik - adapter. Če imaš Volt meter, poglej če da dovolj Voltov (okoli 14+- 0.3 mora biti kakor gledam po spletu). Najbolj pogosto pa so krivi napihnjeni kondenzatorji na plošči v monitorju.

#3 Zoran

Zoran

Raziskovalec

• Members
  • 62 objav

Objavljeno 07 december 2015 - 19:21

Kar pomeni  da je za stran.

#4 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 061 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 09 december 2015 - 08:58

Ali se splača popravljati ali ne ti teško rečem. Če so krivi samo kondenzatorji, boš na servisu dal verjetno 30- 50€. Če je šel adapter bo verjetno nekaj podobnega.

Če pa poznaš koga, ki je kolikor toliko vešč dela z spajkalnikom, je pa strošek kondenzatorjev ponavadi par evrov.

Sej  če je karkoli drugega (inverter, ekran) se pa res ne bo več splačalo popravljat.

Podobne teme s ključnimi besedami: Samsung, SyncMaster, Monitor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov