Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nestabilna Povezava

wifi repetitor ojačevalnik ps4 router

Odgovorov v temi: 2

#1 KOLAC

KOLAC

Igračar

• Members
  • 138 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zasavje

Objavljeno 07 december 2015 - 17:50

Pozdravljeni. 

Imam precej težav s svojo povezavo in bi rabil vašo pomoč, preden zmečem ogromno denarja na morebiti nepotrebne stvari. 

Najprej da priložim shemo stanovanja, da si boste lažje predstavljali. 

postavitev.jpg

Imam internetno povezavo 25Mbit/s download in 3Mbit/s upload. Rad bi imel dobro povezavo na igralni konzoli (ps4), vendar če se povežem preko wifija imam na konzoli cca 2 Mbit/s down in cca 2,5 Mbit/s Up. 

Zadevo sem probal rešiti preko repetitorja, ki ga vključiš v električno omrežje. 

61M2GoS9dzL._SY355_.jpg

Če je repetitor vključen na poziciji 1, se hitrost bistveno poveča na konzoli (cca 15/ 2,7 Mbit), vendar pa je problem, da se vsake toliko časa izgubi internetna povezava (kar nekaj ven vrže in se po kakšnih 30-ih sekundah nazaj vzpostavi). Sem probal še vklopit repetitor na pozicijo 2 in potem iz repetitorja LAN kabel v igralno konzolo in je hitrost še nekoliko boljša (20 / 2,8 Mbit/s), vendar se pravtako vsake toliko časa izgubi konekcija. 

Nekaj osnov vem o omrežju in vem tudi, da bi bila najboljša opcija direktno LAN kabel v igralno konzolo, vendar žal ne pride v poštev, ker ne živim sam v stanovanju. 

Imam še kdo takšen repetitor in ali tudi vam izgublja konekcijo ? Morda imam slabo nastavljen repetitor in router? 

Malo sem brskal po tujih forumih in našel to rešitev (PicoStation Pico M2 ojačevalnik signala):

https://www.senetic....roduct/PICOM2HP ali to https://www.senetic.si/product/LOCOM2

Ima kdo izkušnje s temi ojačevalniki? 

Počasi izgubljam živce s tem omrežjem in ne vem več kaj naj storim oz. kupim. Če imate kakršenkoli nasvet oz. predlog prosim napišite. 

EDIT: Brez repetitorja pride do konzole cca 56% signala, z repetitorjem na poziciji 1 cca 90% in na poz. 2 100%. Speedtest na laptopu z repetitorjem ali brez je pa skoraj vedno isti (cca 20/3). 

#2 KOLAC

KOLAC

Igračar

• Members
  • 138 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zasavje

Objavljeno 08 december 2015 - 14:58

Sem riskiral še dodatnih 100€ in nabavil ta PicoStation. Bomo videli, če se res splača. 

#3 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 04 januar 2016 - 22:11

vem, da je že minilo....ampak, lahko bi prej probal z powerline, lan preko elektrike? bolj siguren kot pa wifi. in hitrejši tudi (razen če nimaš 1900 routerja :)

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: wifi, repetitor, ojačevalnik, ps4, router

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov