Skoči na vsebino

IPB

Slika

Router Dovolj?

internet router pomoč

Odgovorov v temi: 6

#1 nejcbrence2000

nejcbrence2000

nOObie

• Members
  • 6 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 17 januar 2016 - 21:59

Živim v dijaškem domu in z takim internetom se ne da živet. Zato me zanima, če je router dovolj da si za svoj računalnik poskrbiš wifi.

#2 David.Konec

David.Konec

Igračar

• Members
  • 122 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 17 januar 2016 - 22:22

Kaj hoces povedati, da prek "kabla" tak slabo dela internet ali kako drugace?

#3 nejcbrence2000

nejcbrence2000

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 17 januar 2016 - 22:42

Ne pač je wifi samo, ker nas je v domu več kot 500 je seveda zelo slab. Rabim pomoč pri temu kaj vse bi mogu kupit, da bi mi delal.

#4 skuljrobert

skuljrobert

Raziskovalec

• Members
  • 48 objav

Objavljeno 18 januar 2016 - 05:29

Tu WIFI nima veze. Problem je, ker zasedete promet interneta. Primer, če ima dijaški dom v zakupu 30mbt/s in če vas je hkrati na liniji 500, potem si zračunaj pa boš videl, da na vsakega pride nekaj kbt/s. To je pa počasi. Hitrost se ti ne bo povečala, če si boš naredil svoj WIFI. Resćitev je mobilni internet.

#5 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 057 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 18 januar 2016 - 09:29

Ne vem v katerem dijaškem si, ampak jaz upravljam v kar dveh z internetom. En od teh ima 1Gbs linijo preko Arnesa, pa ko se poveže 500 dijakov, seveda trpi propustnost.

Vsak dom ima seveda svoje nastavitve, potrebe,... in z lastnim routerjem (raje reci bolj pravilno Access point ali dostopno točko) tako verjetno ne boš dosegel popolnoma nič.

Malo povej več, kakšne opcije sploh imate. Kjer jaz delam imajo poleg WIFI tudi opcijo žične povezave. Imajo tudi blokade portov, tako da določene igre in programi ne delujejo.

Koliko signala kaj imaš. Včasih se že 1m v sobi kar veliko pozna kar se signala tiče.

Opcije so pomoje samo: teženje vodstvu/upravi, mobilni internet

Robert če bi ti pripeljal 30Mbs toliko dijakom, bi te linčali.

#6 nejcbrence2000

nejcbrence2000

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 18 januar 2016 - 14:47

Ja, meni recimo steam ne dela in zvečer nimam kaj za delat. Na pisalni mizi mi lovi 1 črtico in rabi zelo veliko časa da se odpre, na postelji, ki pa je 30cm stran pa nekoliko boljše. Upravi težimo pa nič ne storijo za to.

#7 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 057 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 19 januar 2016 - 08:59

Če ni skrivnost, kateri dijaški dom (lahko mi tud na zasebno sporočilo poveš). 

Če imaš samo 1 črtico... bo res zelo slabo delalo. Hitrost povezave namreč z šibkejšim signalom zelo hitro pada.

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: internet, router, pomoč

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov