Skoči na vsebino

IPB

Slika

Vps Slovenija Vs. Tujina

vps gostovanje wordpress hosting slovenija tujina domenca

Odgovorov v temi: 8

#1 baZZar

baZZar

Igračar

• Members
  • 146 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:In the dark

Objavljeno 01 marec 2016 - 18:20

Pozdravljeni!

Smo mlado start-up podjetje, ki ustvarja spletni portal, na katerem pričakujemo približno 30.000 obiskov na mesec in, ker imamo z zdajšnjim gostovanjem velike težave (izpade strani) smo se skupaj z ekipo odločili, da bomo zakupili VPS gostovanje.

Ker trenutno še iščemo najboljšo ponudbo me, zanimajo vaša mnenja in priporočila.

Torej v Sloveniji so osnovni paketi od približno 25-30 evrov na mesec v tujini nekaj evrov ceneje.

Gledali smo:

- https://www.digitalocean.com/

- https://www.linode.com/

- https://www.domenca.com/

- https://www.hitrost.com/

#2 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 01 marec 2016 - 21:03

Pozdravljen

Predno bi šli kaj naprej špekulirati bi povprašal par stvari če lahko vprašam par stvar.

• Kakšen je highest traffic spike na strani (maksimalno število uporabnikov)?
  • Ali uporabljate kakšen znan CMS ali imate custom made stran iz vaše strani? Sprašujem bolj da vidim na kakšen način imate rešeno cachiranje na strani :)
  • Ste trenutno na shared hostingu ali na VPSju?

Če imate več ali manj celoten content na strani cachiran, najbrž nebi bil potreben VPS za 30 EUR :)

Moje izkušnje z VPS providerji:

Digitalocean

Kakovosten VPS provider, dobra podpora in seveda tona vodičev na njihovi strani.

Linode

Kakovosten VPS provider, dobra podpora. Edina kritika bi bila najbrž da pred dvema mescoma so imel kar nekaj časa probleme z ddos napadi na katere niso bili najbolje pripravljeni. Imeli so pa tudi compromised bazo zaradi katere so si vsi uporabniki mogli resetirati gesla. (Najbrž ni tako velik problem ker je tako ali tako najbrž vse hashirano)

OVH

Srednje kakovosten VPS provider, srednje dobra podpora (dolgo traja da odgovorijo). Imam bolj slabe izkušnje z njimi ampak je najbrž posledica tega da imamo VPS paket katerega nimajo več v ponudbi.

ARUBACLOUD

Žal še ne vem kako kakovosten, je pa najcenejši VPS provider na katerem je idealno imeti development enviroment. 1.2 EUR na mesec za 1vCPU/ 1GB RAM/ 20GB SSD je izjemno poceni. Malce se testiram bom več povedal čez kakšen mesec.

SIEL

Edini slovenski VPS provider s katerimi imamo zelo pozitivne izkušnje. V kratkem času vam postavijo VPS po želji, dodelijo administratorja katerega lahko med tednom kontaktiraš če imaš kakšno malenkost ki je sam ne znaš ali nimaš časa. Žal pa niso poceni, bi jih pa vseeno priporočal podjetju ki nimajo nobenega ki bil imel znanje z administracijo strežnikov.

#3 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 02 marec 2016 - 07:20

Moj nasvet: ogni se domence in hitrosti kolikor da, če želiš zanesljivost in support.  

Glede VPN slovenija / tujina bi se moral vprašati, na kater trg ciljate? Je to Slovenija, EU, ZDA? In temu primerno izbereš tudi lokacijo, ker če bo strežnik pri nas, bodo američani imeli karnekaj pinga, in pri ogromnem trafficu zna bit problem, da bo folk predolgo čakal na stran.

def je car

#4 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 02 marec 2016 - 12:09

Nejc v tvojem mnenju. Ali bi se splacalo sploh vzeti v SLO VPS glede na to da so zasoljene cene, namesto v datacentru v DE? :)

#5 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 02 marec 2016 - 13:47

Nejc v tvojem mnenju. Ali bi se splacalo sploh vzeti v SLO VPS glede na to da so zasoljene cene, namesto v datacentru v DE? :)

Odvisno kam se cilja. Če ciljaš samo slovenijo, potem se splača imet v Sloveniji. Ampak startup, ki cilja na slovenijo je verjetno že v naprej izgubljen, tako da dvomim da je temu tako.

Če je primarni trg Amerika, bi vzel strežnik tam. Če je EU pa kamot v DE. Še boljše enega tu, enega tam ;)

#6 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 02 marec 2016 - 13:54

Ja samo ko sem sam testiral skoraj ni razlike med odzivnostjo med VPSjem v DE ali v SLO.
Se mi zdi pretirano ubadanje z parimi ms odzivnega casa, ce cena v vecini naraste za 3x :) Za userja bo skoraj neopazno.
Ce hoces pa targetirat po vecih drzavah po svetu pa je ponavadi resitev kaksen CDN in ne ponavadi VPS v vsakem koncku sveta:D

P.S. Se kar nisi opazil sem ti se v eni temi nekaj dodal :) Poglej podrobno svoj prejsni odgovor.

#7 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 02 marec 2016 - 14:21

Razlika je, ko se na strežnik obesi na tisoče ljudi, potem so te ms lahko hitro sekunde... Tudi Google lokalno bolje rangira. Potem pa te lahko cena v tujini hitro pride dražje. Ampak to je samo primer, da ciljaš na slovenijo.

#8 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 02 marec 2016 - 15:17

Ok samo vprasal. :P

Ker trenutno izkusnje niso kazale nic na to. Pri rangiranju sem edino opazil da so pomembne lokalne domene (.si -> SLO), SSL certifikat, sitemap in podobne stvari.

Se posebej ker je CDN tako popularen zadnje case, se mi zdi neumno da bi kdorkoli ranking zmanjsal ce CDN ne streze slik iz tiste drzave.

Moras tudi upostevat da dosti starih SEO ranking parametrov (ce moramo ze nekako poimenovat :lol:) se ne uposteva vec. Sumim da lokacija streznika in recimo keywordi so sedaj outdated in se jih ne gleda vec in je bolj vazen speed rating ki ga izvede iskalnik.

Glede latency pa se mi zdi da bi bil edino issue ce bi bil tako visok traffic da bi server zacel "queuejat" requeste, v drugih primerih ne vidim razlike bistvene.

#9 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 03 marec 2016 - 10:10

Seveda, vse kar si napisal je še pred lokacijo strežnika, to je bolj malenkost, ki pa lahko malce vpliva. Je pa itak SEO danes tako, da porabiš več časa, kot če pametno uporabiš AdWords...

Ampak za recimo slovensko stran, če bo gostovala v ameriki ali v sloveniji, bo sigurno slovenija boljša izbira. Nemčija, slovenija je res razlika verjetno tako mala da ni vredno kompliciranja. Zgoraj sem malo zakompliciral, ker glede na startup je važno, kateri trg ti je primarni in tam, bi sam tudi želel najboljšo izkušnjo uporabnikom. Če je to amerika, bi strežnik postavil v ameriki, če je evropa lahko DE.

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: vps, gostovanje, wordpress, hosting, slovenija, tujina, domenca

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov