Skoči na vsebino

IPB

Slika

Pc Se Zažene In Ugasne V Nekaj Sekundah

okvara grafična

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 3

#1 Normal

Normal

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 28 junij 2016 - 13:57

Pozdravljeni,

prihajam s težavo. Računalnik se mi je ugasnil in sedaj se zažene za nekaj sekund in nato spet ugasne. Prisoten je vonj po zažgani plastiki.

Glede na izvor težave sklepam da gre za grafično kartico (ta mi deluje kot izvor vonja zažgne plastike), v prid temu govori tudi dejstvo da po odstranitvi grafične računalnik ne crkne (težko sodim o delovanju, ker matična nima onboard ghrafične, jaz pa ne rezervne).

Ideja za reševanje težave je da preprosto kupim novo grafično in upam da ni izvor težave matična plošča ali napajalnik.

Trenutna konfiguracija je:

napajalnik Silentpower 6650gp3 = 650W

matična: asus P8P67 rev 3.0 socket 1155

procesor: i5 2500 3.3ghz

grafična Radeon HD 6850 lite

4x DDR3 2gb (imam namen nadgraditi)

Zanima me torej kako bi pristopili k reševanju težave, oziroma katera grafična bi najbolje dopolnjevala sistem.

Hvala!

#2 Retacek Frasmijav

Retacek Frasmijav

Raziskovalec

• Members
  • 38 objav

Objavljeno 03 julij 2016 - 12:50

Jaz imam tudi lga 1155 pc z msi gty 750 ti in intel i5 2300 in imam tudi en problem, ki ga morem še bolj razčistit, morda bi se kje dobila in probala dele od drugege, da pogruntava kaj je narobe?

#3 Normal

Normal

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 03 julij 2016 - 21:07

Jaz imam tudi lga 1155 pc z msi gty 750 ti in intel i5 2300 in imam tudi en problem, ki ga morem še bolj razčistit, morda bi se kje dobila in probala dele od drugege, da pogruntava kaj je narobe?

Grafo mi je brat posodil eno leseno in sem uspel s sistemom izločanja nasezadnje določiti Radeon HD 6850 lite kot krivko. Veliko sreče pri iskanju tvojega vzroka, ampak sedaj ko imam razlog nedelovanja svojega PC bom eno solidno grafično dal noter pa potem pustil pri miru. 

#4 Retacek Frasmijav

Retacek Frasmijav

Raziskovalec

• Members
  • 38 objav

Objavljeno 05 julij 2016 - 11:18

Ok vseeno hvala.
Pa za grafično kartico vam,priporočam rx 480, če pa k budget malo večji pol,pa,kaki 1070...

Podobne teme s ključnimi besedami: okvara, grafična

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov