Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nov Ssd In Bootable Usb

windows 10 SSD bootable USB driver

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 3

#1 Čizi

Čizi

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 30 september 2016 - 14:47

zdravo!

Skratka za laptop (ehvy 15-j190nb) sem kupil nov SSD (samsun 850EVO). Trdi disk sem zamenjal z SSD, prej pa sem naredil bootable USB z windows 10 s pomočjo microsoft instalation tool (naj bi bil narejen prav za to). Skratka dam USB v pc in ga prižgem, kliknem install, potem custom instalation (to opcijo je treba izbrat, če na trdem disku ni operacijskega sistema). Ko se odpre polje kjer naj bi izbral napravo iz katere se naloži winows je polje prazno in mi piše da ni driverja in ne morem nadeljevat z nameščanjem windowsa. Nevem če gre tu za hardware ali software problem, ampak prosim za pomoč.

Hvala

#2 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 106 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 30 september 2016 - 18:02

Na trdem disku naj bi bil že bil OS (Windows 8.1).

In, če za prenosnik že obstaja licenca Windows 10 vezana na strojno opremo.
S Samsungom 850 EVO SSD se dobi programska oprema Samsung Data Migration & Magician za preprost prenos datotek iz starega na novi disk, ki je priključen na USB vrata (SSD je na primer v ohišju ali v stojalu za sata diske). Ena od možnosti potem je, da se na novem SSD z Windows 8,1 opravi nadgradnja na Windows 10.

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 045 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 03 oktober 2016 - 08:33

Naletel sem na podobno težavo tudi sam. Inštalacija iz USB včasih le ni tako enostavna, kot bi morala biti.

Prvo kar probaj.. če si vtaknil USB kluč v modri slot (USB 3) ... probaj ponovno vendar ga daj v črni (USB 2). Če imaš DVD enoto, sam uporabim to. Še nikoli težav z inštalacijo.

#4 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 106 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 03 oktober 2016 - 18:44

4x USB 3.0
DVD pogon ni vgrajen

Sliko Windows 10 install.esd (Electronic Software Download od Microsofta) se lahko s prosto dostopnim programom NTLite pretvori v običajno install.wim, katero se lahko nato nanese (Gimagex → apply) na drug pogon oziroma particijo. Nameščanje Oken potem ne traja dolgo.

Podobne teme s ključnimi besedami: windows 10, SSD, bootable USB, driver

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov