Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kateri Prenosnik Kupiti

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 4

#1 MrKiller

MrKiller

Vajenec

• Members
  • 276 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 08 junij 2017 - 12:38

Pozdravljeni,

rabim prenosljivo zadevo, se pravi tam 12-15" ekran maksimalno. Še 15" se mi zdi malo veliko, saj je ze kar robustna zadeva za prenašanje. Fajn bi bilo da je full HD, da je slika na ekranu lepa.

Raba:

- pomoje bo i5 dovolj (za i7 mislim da ni potrebe), za večinoma brskanje po internetu, kaki filmi, kaki photoshop, ne nekih pretiranih igric

Sedaj me bolj moti koliko rama je dovolj? 8 GB? Ali 12 GB? Probal bi dobiti kar DDR3.

NUJA JE SSD disk.

Pa da je ločena grafična.

Sedaj gledam malo bolj na Asus, Dell, Lenovo? Mogoče še kak drug predlog.

Odprt sm za vse predloge.

Cenovni rank niti ni tako važen recimo 500-1000€, bolj se mi gre da se kupi dobra zadeva za nekaj časa, in da je nekako BEST BUY.

Hvala za pomoč ter lp

#2 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 106 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 10 junij 2017 - 13:27

Bržkone ste v spletu prebrali, da je Photoshop pri 16GB RAM še enkrat hitrejši kot pri 4GB RAM.

#3 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 13 junij 2017 - 19:39

Pozdravljeni,

rabim prenosljivo zadevo, se pravi tam 12-15" ekran maksimalno. Še 15" se mi zdi malo veliko, saj je ze kar robustna zadeva za prenašanje. Fajn bi bilo da je full HD, da je slika na ekranu lepa.

Raba:

- pomoje bo i5 dovolj (za i7 mislim da ni potrebe), za večinoma brskanje po internetu, kaki filmi, kaki photoshop, ne nekih pretiranih igric

Sedaj me bolj moti koliko rama je dovolj? 8 GB? Ali 12 GB? Probal bi dobiti kar DDR3.

NUJA JE SSD disk.

Pa da je ločena grafična.

Sedaj gledam malo bolj na Asus, Dell, Lenovo? Mogoče še kak drug predlog.

Odprt sm za vse predloge.

Cenovni rank niti ni tako važen recimo 500-1000€, bolj se mi gre da se kupi dobra zadeva za nekaj časa, in da je nekako BEST BUY.

Hvala za pomoč ter lp

Za photoshop bi gledam na quad core procesor vsaj. V prenosnikih bos v vecini videl samo dual core ponavadi z oznako U na koncu.
Ce zelis decent racunalnik za photoshop glej i7 ali i5 ki imajo na koncu oznako MQ/HQ, za photoshop bi rekel da je nekako minimum 8GB rama.
Ne pozabi pa tudi na SSD ki kar dosti pomaga pri photoshop.

Lp

#4 MrKiller

MrKiller

Vajenec

• Members
  • 276 objav

Objavljeno 16 junij 2017 - 13:34

Ta zadeva se mi zdi kar ugodna. Kaj je fora 8GB rama na matični plošči in posebaj 4GB DDR4? Je to enako kot posebaj 12GB DDR4?

Hvala

#5 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 19 junij 2017 - 05:52

Tole je dual core procesor kakor sem omenil ima oznako U na koncu :), poskusi najdit enega ki je dejansko quad se ti bo resno poznalo.

Ja to pomeni da ima 12GB, 8GB sumim da je prilotan na plosco in ga ne mores spraviti dol, 4GB pa je najbrz v RAM slotu.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov