Skoči na vsebino

IPB

Slika

Računalnik Se Sam Ugasne ?

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 8

#1 vipper9919

vipper9919

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 02 september 2017 - 15:06

Računalnik se včasih kar sam ugasne in se po kakšnih 5 sekundah prižge nazaj... Računalnik se ne pregreva, ugaša pa se kako se mu zazdi, včasih cel teden nič, včasih pa... Bi lahko bil kriv napajalnik ali še kaj drugega ? 

Hvala

LP

#2 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 02 september 2017 - 19:04

Kako ves da se ne pregreva?:)
Preveri temperature procesorja ter graficne za vsak slucaj in jih napisi tukaj :)

#3 vipper9919

vipper9919

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 02 september 2017 - 20:17

Vem ker sem preveril temperature in vcasih se ugasne in prizge tudi 20-30sec od zagona :) Po vsej verjetnosti je napajalnik slab

CPU: 33 °C (max. pri obremenitvi 57°C)

GPU: 34 °C (max. pri obremenitvi 59 °C)

Ta računalnik uporabljam samo v dnevni sobi, priklopljenega na tv (filmi, youtube..).. Poleti, ko je vroče, pa je ves čas prižgana klima :)

#4 krmark9

krmark9

nOObie

• Members
  • 13 objav

Objavljeno 03 september 2017 - 09:19

Popolnoma enak problem je imel prijatelj. Ko je dal prenosnik očistiti na servis, je nato ta deloval brez problema.

#5 Jani Ehman

Jani Ehman

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 03 september 2017 - 10:57

Se mogoče ob zagonu ventilator vrti s polno hitrostjo? sam sem imel podoben problem s hp pavilionom pa je bil problem v senzorju toplote. takrat se mi ga ni splačalo popravljati ker bi najverjetneje moral zamenjati matično.

#6 vipper9919

vipper9919

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 03 september 2017 - 19:57

Govorim o namiznem računalniku, ne prenosnem... Drugače pa prah spiham vsaj 2x na leto iz njega :)

Po vsej verjetnostni je kriv napajalnik, tako da bom prvo tega zamenjal

#7 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 025 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 04 september 2017 - 08:51

Jaz bi tudi sumil napajalnik najprej. Če bi bilo karkoli drugega, bi moral dobiti blue screen (v nadzorni plošči izberi sistem nato Napredne sistemske nastavitve. Tretji gumb je za Zagon in obnovitev. Klikni ga in v polju Avtomatski zagon ODSTRANI kljukico. Sedaj se more videti modri zaslon ob napaki)

Če modrega zaslona ni ampak Pc takoj ugasne,  je zelo verjetno napajalnik.

#8 krmark9

krmark9

nOObie

• Members
  • 13 objav

Objavljeno 11 november 2018 - 10:36

Da ne odpiram nove teme.

Imam notesnik ACER. Ko je imel instalirane WIN7 nikoli nobenega problema, tudi kasneje pri WIN10 Home ne.

Ko pa sem dal naložiti na novo WIN10 (očiščen prahu), mi sedaj skoraj tedensko zablokira. Tako, da ga moram izklopiti in na novo

vklopiti, potem cca 1 teden spet deluje čisto normalno.

Moti me predvsem to, da včasih ko delam, zablokira in ne shrani že narejenega dela, potem je treba vse delati na novo.

Ventilator deluje normalno, bil je odstranjen ves prah v notranjosti ohišja.

Zdi se mi čudno, kot bi bil vklopljen kak časovnik za določeno število ur delovanja, potem pa stop.

Windows 10 in ostali programi so kupljeni instalirani z originalnimi serijskimi številkami.

Je že kdo imel tako težavo in kako jo je odpravil ?

Hvala za vsak nasvet!

#9 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 025 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 12 november 2018 - 10:35

V takem primeru jaz najraje naredim kak Memtest za Ram, pa vsaj z Crystal diskom pogledam stanje diskov. Pa še kak Malwarebytes da izklučiš viruse.

Potem je treba iskat naprej. Mogoče spremljat porabo (CPU, Ram, Disk) in temperaturo. Ko zašteka mogoče enkrat počakaj 10-20 minut, če se vseeno začne odzivat sistem. Lahko je že ena sama aplikacija dovolj, da vse takole zmrzne. Sam poiskat je treba, katera je.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov