Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ne Najdem Rama 2Gb 400Mhz

ram

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 6

#1 Lasic Denis

Lasic Denis

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 07 september 2017 - 13:58

Zdravo!

Mene pa zanima če kdo ve kje bi še lahko nabavil Ram 2gb 400Mhz za namizne računalnike(Intel procesor) ker mi le takšna opcija ustreza v moj računalnik. Namreč 667Mhz ali 800Mhz žal ne ustrezata kar je velik problem saj več nikakor ne najdem ramov z 400Mhz. Če kdo ve kje  bi lahko našel ali ima kdo za prodati bi se priporočal.

Lp

Denis

#2 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Raziskovalec

• Members
  • 81 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 08 september 2017 - 01:43

Pri Amazonu je ponudba. Mislim, da pošiljajo tudi v Slovenijo.

#3 MIHAc27

MIHAc27

Iznajdljivec

• Members
  • 944 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 08 september 2017 - 15:02

Mislim da ne najdeš, ker ne vem, če sploh obstajajo. 400MHZ kar iščeš so DDR rami. 666 in 800mhz so pa DDR2 rami.

Največ kar jaz najdem so 1GB palčke. Tisti ki omenjajo 2Gb imajo KIT (torej 2 palčki po 1Gb).

Novega itak ne boš dobil, ker jih ne delajo več. 2Gb palčke se pa jaz ne spomnim, niti ne najdem nikjer. Tudi če najdeš 2Gb vprašanje, če bo tvoja osnovna plošča toliko rama na 1 palčki podpirala.

P.S.: Če najdeš 333MHZ ram, bi bilo tudi v redu. Razlika ni opazna. Če je drugi ram 400Mhz, računalnik sam ustrezno zniža frekvenco, da delujejo vsi rami isto hitro, kot najpočasnejši.

#4 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Raziskovalec

• Members
  • 81 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 08 september 2017 - 17:32

Na Amazonu je na primer Hyperam 2 GB DDR2 400 MHz Internal Memory Storage - Green in še par drugih.
https://www.amazon.c...ords=2gb 400mhz

#5 MIHAc27

MIHAc27

Iznajdljivec

• Members
  • 944 objav

Objavljeno 11 september 2017 - 07:16

Ok, torej obstajata tako 400MHZ DDR1 kot DDR2 ram. Se pravi je potrebno najprej ugotoviti kater tip se sploh rabi. Če je DDR2 2Gb rama ni teško dobiti. DDR1 v tej velikosti pa ne obstaja po moje.

Pa če se rabi DDR2, je lahko komot tudi 667Mhz, ki je bolj pogost in lažje dobljiv.

Denis sporoči model računalnika ali ime osnovne plošče računalnika. 

#6 Lasic Denis

Lasic Denis

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 14 september 2017 - 16:09

Zdravo! hvala za odgovore. Sem se že pozanimal o specifikacijah računalnika in mi podpira maksimalno 400Mhz , priključek je pa še DDR2. Bi pa prav prišel velikosti 2gb ker že imam enega takšnega v računalniku in bi lahko povečal vsaj na 4gb, zato se mi kak 1gb zdi premalo. Bom malce pogledal po amazonu če najdem pravega in kolikor toliko ugodnega. Hvala vsem še enkrat.

LP

#7 MIHAc27

MIHAc27

Iznajdljivec

• Members
  • 944 objav

Objavljeno 15 september 2017 - 07:34

Pri ramih je tako, da lahko mešaš mhz. Pač PC dela potem z hitrostjo najpočasnejšega.

Seveda je za sprobat. Včasih kak PC določenega rama nikakor ne sprejme. Zato obstajajo tudi compatibility liste.

Podobne teme s ključnimi besedami: ram

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov