Skoči na vsebino

IPB

Slika

Toshiba Prenosnik Težave

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 6

#1 Robert KLOPCIC

Robert KLOPCIC

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 31 december 2017 - 17:49

Pozdrav!

Moj prenosnik Toshiba Satelite L500, se nenadoma noče več prižgati. Poizkusil sem vse trike, ki sem jih našel na googlu (baterija, ram, disk...)

Čez nekaj dni, se je računalnik znova normalno zagnal. Vendar je ob prvem restartu zopet enako. Potem počakam spet par dni in se spet znova zažene.

Kakšna ideja?

#2 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 105 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 31 december 2017 - 22:18

Ali se pregreva, ventilator se ves čas hitro vrti?

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 015 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 03 januar 2018 - 08:36

Verjetno že kaki slabi kondenzatorji na osnovni plošči. Mogoče tudi utrujen napajalnik (čeprav če ti baterija še zdrži nekaj časa in se normalno polni potem manj verjetno).

Če lahko odstraniš BIOS baterijco, bi jo jaz mogoče kar skoz pustil izklopljeno. Če pomaga da par dni čakaš poskusi tole:

Odstrani baterijo in BIOS baterijco. Pritisni gumb za vklop 2-3x. Lahko ga tudi držiš pritisnjenega 30sekund.

Priklopi napajalnik in ga probaj zagnati. Če noče vstavi še baterije in probaj ponovno.

#4 Robert KLOPCIC

Robert KLOPCIC

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 07 januar 2018 - 07:55

Med delovanjem ventilatorja ni slišati, ko pa se računalnik noče prižgati, takrat pa gori lučka za napajanje in ventilator dela na polnih obratih.

Glavno baterijo sem odstranil, tako da dela skozi na napajalniku, BIOS baterijo ima novo, sem jo zamenjal. Če jo pa čisto izklopim, potem datum in ura ne bosta delovali pravilno ???

Ventilator je čist. Rame sem preveril, tudi HDD.

Iz obupa sem tudi povozil sistem (factory reset) in naredil vse WIN posodobitve. Kot veste se pri nalaganju sistema in posodobitvah računalnik

večkrat znova zažene, no in pri vsakem zagonu, je bilo treba počakat 3-4 dni, preden sem lahko nadaljeval z instalacijo. Tako, da je namestitev vsega trajala kak mesec. Hecno.

Edino kondenzatorjev se nisem lotil. Če drži, da morajo biti (v mojem primeru) popolnoma prazni, preden lahko sistem zaženem, potem jih brez napajanja tipka za vklop po 30s očitno ne izprazni.

V glavnem, ko dela, dela super. Ko se mu pa ne ljubi pa spi kak teden. Res ne vem več kaj naj. Še dobro da imam vse ostalo na OSx, da lahko delam.

#5 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 015 objav

Objavljeno 08 januar 2018 - 09:30

Ja, če BIOS baterijco odstraniš se resetirajo vse BIOS nastavitve in tudi ura. Verjetno vseeno bolje 1 minutko porabit za nastavljanje datuma, kot čakat 3 dni, da se prenosnik zbudi.

Brez vsake baterije bi se moral prenosnik razelektriki v kakih 10 minutah. Recimo pol urce da imamo veliko rezervo. V tem času bi se moral tudi shladiti, če je problem slučajno toplota.

#6 Robert KLOPCIC

Robert KLOPCIC

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 09 januar 2018 - 07:58

Jaz sem razumel, da je treba BIOS baterijo trajno odstraniti iz sistema. OK. Probam za 1 uro odstraniti in potem bo kar bo.

Hvala za nasvet!

#7 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 015 objav

Objavljeno 09 januar 2018 - 10:07

1 ura bo več kot dovolj. Vmes parkrat pritisni še gumb za vklop. To bi ga moralo povsem razelektrit.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov