Skoči na vsebino

IPB

Slika

Lenovo Ideapad 110

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 2

#1 rus710

rus710

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 16 januar 2018 - 21:20

Pozdravljeni!

Dva meseca nazaj sem kupil nov prenosnik LENOVO ideapad 110 z naslednjimi lastnostmi:

- Procesor: Intel® Core™ i5-7200U CPU @ 2,50 GHz 2,71GHz

- RAM: 3,90 GB

- Vrsta sistema: 64-bitni

Zadnji mesec dela nenormalno počasi. Že ob zagonu traja celo večnost, da se naloži namizje....

Imam pa naložene samo sledeče programe: Autocad 2013, SketchUp ter Microsoft Office.

Se komu kaj sanja kaj mu ne paše?

Je to popravljivo za enega laika kot sem jaz?

Ali ga raje pošljem nazaj, da mi ga zrihtajo???

lp

Rus

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 057 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 17 januar 2018 - 09:37

Tale že ima SSD? Ker eni imajo še klasične diske.

Razlogov je lahko več.

Lahko se ti je prikradel kak virus. Če imaš klasičen disk, posodabljanje 10. zelo upočasni delovanje.

Lahko je kaj narobe z strojno opremo (zopet prvi na sumu disk).

Najprej pritisni gumbe CTRL+ALT+DEL naenkrat. V meniju izberi Opravitelj opravil. V enem oknu imaš Performance.. malo poglej polja, na koliko % je CPU, RAM in disk in kaj porablja sisteme. Če je nekaj cel čas na 100% in ne pade dol... je treba poiskati krivca.

Eventuelno lahko narediš ponovno tovarniško ponastavitev. Če so krivi programi, bi po tem moralo biti spet ok, naredi pa seveda backup podatkov. Šele če to ne bi pomagalo, bi ga jaz nesel nazaj.

#3 rus710

rus710

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 17 januar 2018 - 12:08

Tale že ima SSD? Ker eni imajo še klasične diske.

Razlogov je lahko več.

Lahko se ti je prikradel kak virus. Če imaš klasičen disk, posodabljanje 10. zelo upočasni delovanje.

Lahko je kaj narobe z strojno opremo (zopet prvi na sumu disk).

Najprej pritisni gumbe CTRL+ALT+DEL naenkrat. V meniju izberi Opravitelj opravil. V enem oknu imaš Performance.. malo poglej polja, na koliko % je CPU, RAM in disk in kaj porablja sisteme. Če je nekaj cel čas na 100% in ne pade dol... je treba poiskati krivca.

Eventuelno lahko narediš ponovno tovarniško ponastavitev. Če so krivi programi, bi po tem moralo biti spet ok, naredi pa seveda backup podatkov. Šele če to ne bi pomagalo, bi ga jaz nesel nazaj.

Hvala ti MIHAc27!

Bom poskusil po tvojih navodilih pa javim rezultate.

lp

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov