Skoči na vsebino

IPB

Slika

Rewo Uninstaler

čiščenje neželenih datotek

Odgovorov v temi: 2

#1 sunnyhurghada7

sunnyhurghada7

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 20 marec 2018 - 20:24

Ker sem nov v tem imam problem: Pc dela počasi, prebral vrsto člankov o tem in namestil ta program  in  pognal (orodja) čiščenje neželenih datotek  in  mi jih je prikazalo malo morje. Kaj to pomeni? Ali jih enostavno pobrišem  brez škode? Menda mi ne bo pobrisalo celo zalogo slik in pisem v mapah? To mi ni jasno. Če me kdo razloži bistvo. Hvala Lp Tine

#2 Justin.Forfunky

Justin.Forfunky

Igračar

• Members
  • 108 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 20 marec 2018 - 22:29

Revo Uninstaller
V nastavitvah (zgoraj kliknemo na kartico Nastavitve) odkljukamo katere vrste datotek naj se odstrani, na primer: (zvezdica pomeni nadomestni znak) *.tmp, *.old, *.~*, *~mp, *._mp, *.$$$ in tako naprej. Torej prepričamo se, da med njimi ni nam ljubih končnic (*.jpg, *.png, *.eml, *.doc .....)
Lahko določimo, da se izbrisane datoteke preselijo v Koš. 
Lahko dodamo tudi končnice datotek po lastnem izboru.

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 063 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 21 marec 2018 - 08:37

Jaz osebno sem zelo skeptičen do vseh teh programov. Še posebej če obljubljajo pohitritve (npr. PC Boost, Turbo PC,...). 90% jih je na meji z malwarom in virusi.

Svetujem, da najprej poinštaliraš in zaženeš program Malwarebytes. Ta ti bo počistil morebitne viruse/malware.

Potem se loti nadzorne plošče - Programi in funkcije. Če ne veš kaj lahko izbrišeš naredi sliko in jo pripopaj sem.

Lahko spremljaš tudi Opravitelja opravil (desno klikneš na Taskbar čisto spodaj in ga izbereš iz menija). Koliko % je kaj porabe CPU, pomnilnika in diska. Če je kaka stvar sumljivo visoka in kljub temu da nič ne delaš po kaki minuti še vedno ne pade sama od sebe, je treba raziskat kaj porablja in zadevo ustaviti.

Fino bi bilo tudi napisati, kakšen računalnik sploh imaš, in kateri OS.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov