Skoči na vsebino

IPB

Slika

Opozorilo O Kršenju Avtorskih Pravic S Strani Operaterja Interneta

Internet

1 odgovor na temo

#1 polovmar

polovmar

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 22 maj 2018 - 12:17

Pozdravljeni,

od operaterja interneta sem dobil dva opozorila o kršenju avtorskih pravic in sicer :

1. za gledanje filma prek POPCORN TIME aplikacije

2. zaradi prenosa filma in nato sejanja torrentov 

Operater me je opozoril, da je prejel opozorilo od podjetja Adrian Leatherland On behalf of IP-Echalon as an agent for Paramount Adress: 7083 Hollywood Blvd., Los Angels, CA90028, United States, da je z mojega IP-ja s katerim pretakam torrente in nelegalno delim le te. (filme, glasbo, programe).

Sedaj me zanima, ali so že kateri operaterji internetnih storitev v Sloveniji že poslali opozorila svojim uporabnikom za kršenje avtorskih pravic, če prek torrentov delijo filme, ali če gledajo filme prek aplikacije POPCORN TIME.

Zanima me tudi, na kakšen način se izogniti tem opozorilom. Operater me je opozoril na možnost tožbe, če s sejanjem torrentov nadaljujem in je dejal da kazni za to počejtje so velike. (v sosednji Avstriji celo do 150.000€).

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 082 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 23 maj 2018 - 07:17

Ja, tudi drugi pošiljajo. Nekaj časa lahko ignoriraš, ampak lahko te ponudnik interneta zablokira.

Vsake toliko tudi firme najdejo reveža, ki ga tožijo za velike denarce.

Drugače pa sam ne uporabljam Popcorna, in opozorila še nikoli v življenju nisem dobil. Mogoče tudi zato, ker novih filmov praviloma ne potegnem, ko se še v kinih komaj vrtijo.

Če nehaš z piratstvom, se bodo sporočila 100% prenehala :)

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: Internet

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov