Računalništvo, telefonija
25.08.2015 11:22
Posodobljeno 9 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Domače znanje: Igričarska miška brez izgub s popolnim signalomP

Domače znanje: Igričarska miška brez izgub s popolnim signalomP
Domače znanje: Igričarska miška brez izgub s popolnim signalomP

Denis Mandić, 23-letni elektrotehnik z Vrhnike, že osem let razvija nove tehnologije na področju informatike in računalništva. Bolj natančno miške, tipkovnice in igralne palice za igričarje.

»Vse se je začelo v srednji šoli,« pravi ustanovitelj podjetja MCORP Denis Mandić. »Pri pouku informatike smo vedno igrali Counter Strike in vedno me je motila šolska računalniška miška. Zato sem si kupil takrat najbolj priznano igričarsko miško, ki pa me je po slabem mesecu razočarala, baterija se je nehala polniti, nato pa se je še prekurilo vezje.« Tako je začel z izdelavo prvega prototipa z imenom FOX1.

»Miška namesto konvencionalnega senzorja uporablja senzorje, ki so za industrijske namene, bolj natančno senzorji, ki so v napravah za nameščanje mikroelementov SMD.« Tako je dosegel natančnost branja v merilu 1 proti 944.88. »Drugi proizvajalci natančnost mišk pomnožijo z raznimi algoritmi ali ojačevalniki signala, vendar s tem ojačajo tudi motnje oziroma izgube v izhodnih podatkih. FOX1 pa s svojim senzorjem skoraj dosega teoretično mejo branja brez izgub, vgrajeni procesor, ki premore 24 gigahercev, pa signal še optimizira, tako dobimo lepo izhodno obliko signala, ki je skoraj popolna.«

»Miško smo oblikovali tako, da ohranimo minimalizem, vendar omogočimo polno funkcionalnost v vsakem žanru igric.« Miška ima dva dodatna gumba, ki ju lahko nastavimo za priljubljene funkcije, in gumb za izbiro natančnosti branja okolja. Tako lahko izbiramo med tremi načini igranja FPS igric: »close combat«, »mid range« in »long range« (denimo šibrovka v ozkih hodnikih, AK47 na odprtem terenu ter ostrostrelec za dolge razdalje). Z najnižjim nivojem branja podatkov lahko sunkovito pogledamo, kaj nas čaka za vogalom, z najvišjim pa »ostrostreljamo« na las natančno.

Miška je iz plastike ABS, kar ji daje izredno trdnost, barva je narejena po meri z antiperspirantnim premazom, tehta pa 125 gramov. Na voljo je v dveh različicah; brezžična in s kablom (ki je prepleten s tkanino, ki preprečuje poškodbe podatkovnega kabla) ter pozlačenim priključkom USB.

Ekipa podjetja MCORP je sestavljena iz mladih umov: oblikovalcev, tehničnih načrtovalcev in ekonomistov. »Za seboj imamo že veliko izumov in pripravljeno linijo izdelkov že za nekaj naslednjih let,« dodaja Mandić. »Igričarski prenosniki, igralne konzole, tipkovnice, igralne palice, »gamepadi«, miške, pametni telefoni z osemjedrnimi procesorji, igričarske tablice s tridimenzionalnimi zasloni, slušalke in celo nekaj programskih novitet.«

Na m-corp.si je na voljo za preračunanih 112 evrov.

Pssst: Zvesti bralci Računalniških novic dobite 40 odstotkov popusta s kodo Rac-Nov.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

PRIMO TELEFONIJA d.o.o.

Šmartinska cesta 106, 1000 Ljubljana, Tel: 07 490 14 50
Zlati partner

Sony Europe B.V., podružnica v Sloveniji

Dunajska cesta 156, 1000 Ljubljana, Tel: 01 888 8761
Sony Europe B.V. je multinacionalno podjetje za elektroniko s sedežem v Tokiu na Japonskem. V Evropi deluje prek svoje evropske podružnice Sony Europe B.V., ki je prisotna v več ... Več

TRACE BS d.o.o.

Opekarniška cesta 5, 2270 Ormož, Tel: 05 905 23 81
V skupini Trace Solutions, katere del sta Trace BS Poslovne rešitve d. o. o. in Trace IS Informacijske rešitve, se ukvarjajo z razvojem, prodajo in uvajanjem istoimenske programske ... Več

MegaSbajt, Sebastjan Sumina s.p.

Pot za Stan 16, 1351 Brezovica pri Ljubljani, Tel: 041 241 455
MegaSbajt je mlado podjetje, ki je ambiciozno pristopilo k izvajanju računalniških storitev in prodaje na področju informacijske tehnologije. Na podlagi strokovno in hitro izvedenih ... Več