ORODJA
> RSS in Javascript
> Dodaj / uredi vsebino
> RN Toolbar
> Čiščenje virusov
Izguba podatkov bi lahko bila za marsikatero podjetje usodna. Danes je to realna grožnja, saj uporabljamo številne naprave, povezane na internet, nepridipravi pa iščejo varnostne ranljivosti, ki bi jim pomagale do spletnih napadov in kraje podatkov. Svoje naprave in podatke morate ustrezno zaščititi.
Naša identiteta je v svetu informacijske tehnologije močno povezana z napravami, ki jih uporabljamo. Predvsem pametni mobilni telefoni, pa tudi tablice, računalniki, pametne ure in celo avtomobili imajo o nas ogromno informacij. Pri uporabi večine teh stvari si na začetku ustvarimo profil in beleženje naših navad se začne. Neposredno iz naših naprav je dostopna vrsta naših spletnih profilov in s tem naša identiteta, zato je zaščita dostopa do njih zelo pomembna.
Vloga zavesti zaposlenih pri varovanju informacij
Uspešnost sistema upravljanja varovanja informacij je v veliki meri odvisna od zavedanja zaposlenih o pomenu implementiranih internih pravil na področju informacijske varnosti.
V informacijski dobi, v kateri trenutno živimo in delamo, predstavljajo informacije eno od ključnih dobrin, ki so pomembne za razvoj in delo posameznega podjetja ali posameznika. Zbiranje in obdelava velikih količin pomembnih informacij terja njihovo ustrezno varovanje in upravljanje. Pomen informacijske varnostni in varovanja informacij v podjetjih se iz leta v leto povečuje. Tudi kot posledica uvedbe Splošne uredbe o varstvu podatkov (ali bolj znane kot GDPR), ki določa obveznost zagotavljanja razpoložljivosti, zaupnosti in celovitosti osebnih podatkov, so se podjetja začela zavedati, da predstavlja ustrezno varovanje informacij pomemben element v njihovem poslovanju. Z ustreznim varovanjem pomembnih informacij podjetje prepreči uhajanje poslovnih skrivnosti, povečuje konkurenčno prednost, ugled podjetja in zmanjšuje finančne posledice morebitnih vdorov ter materialne in moralne škode, ki za podjetje ob vdorih in izgubah pomembnih informacij nastane.
Najboljši pametni telefoni, ki so izšli v obdobju odpovedanega MWC-ja
MWC 2020 bi moral biti dogodek, na katerem je večina največjih proizvajalcev pametnih telefonov imela namen predstaviti svoje nove naprave, vendar je zaradi nevarnosti in zaskrbljenosti pred koronavirusom bil odpovedan.
Medtem ko so nekatera podjetja zamaknila datume izidov novih modelov, so se drugi odločili za spletne predstavitve. "The show must go on", bi lahko rekli. Torej, kateri so najboljši pametni telefoni, ki smo jih spoznali v tednih po napovedanem in odpovedanem MWC-ju?
Več vsebine lahko preverite v sveži izdaji revije Računalniške novice, ki je že na voljo v vaši najljubši prodajalni časopisov in revij.
Sledite nam tudi na družbenih omrežjih: