Telefoni
22.11.2020 08:00

Deli z drugimi:

Share

Telefon, ki se sam “zaceli”

Bi kupili telefon, ki lahko sam popravi praske na hrbtni strani v nekaj minutah? Kaj pa telefon, ki je hkrati lahko e-knjiga? Tukaj je 6 izredno zanimivih telefonov.
Telefon, ki se sam "zaceli"
Telefon, ki se sam "zaceli"

6. Moto Z (2016)

Najnovejši telefoni so debeli okrog 8-9 mm, nekateri do 7,5 mm. Moto Z pa meri v debelino zgolj 5,2 mm. Še pred nekaj leti je namreč bilo zelo popularno, da je debelina samega pametnega telefona bila čim manjša. Ta trend se je nadeljeval vse do Applove napake z modelom 6 in 6 Plus. Namreč, če je uporabnik “malce” pritisnil na ohišje, se je to nepopravljivo upognilo. Ta trend je nato čez noč izginil.

5. ZTE Axon M (2017)

Če danes pomislimo na prepogljiv telefon najprej seveda pomislimo na Samsungov Z Fold 2 ali Motorolo Razor. Vendar je že pred leti je obstajal telefon, ki ga je bilo mogoče prepogniti oziroma zložiti. Sicer ni bil upogljiv, je pa ZTE Axon M pravzaprav sestavljen iz dveh zaslonov, ki se lahko priročno zložita skupaj.


4. Yota 3+ (2018)

To je zadnji in poslednji model proizvajalca Yota, ki je imel zelo zanimivo vizijo. Ustvariti so namreč želeli pametni telefon z navadnim zaslonom na eni strani, na drugi strani pa zaslon z t.i. e-črnilom. Kljub temu, da so takšen telefon tudi izdelali in predstavili javnosti, ni ravno popolnoma “zaživel”, saj je bila poraba baterije že zaradi vgrajenih komponent prevelika.

3. Zenfone AR (2017)
Ta telefon je eden izmed redkih, ki je podpiral Googlov takraktni projekt Tango. Sam telefon je imel vgrajenih veliko več senzorjev, kot jih imajo današnji modeli. Z njihovo pomočjo je lahko določil svoj položaj v prostoru in podobno. Delali so tudi na virtualni resničnosti. Kaj hitro pa je Google ugotovil, da za simuliranje virtualne resničnosti ne potrebuje vseh dodatnih senzorjev, zato so projekt tudi opustili.


2. LG G Flex (2013)

Kljub zanimivemu imenu to ni bil telefon, ki bi bil prepogljiv ali fleksibilen, ampak je imel preprosto samo upognjen zaslon. Kljub takratnemu napredku mnogi niso opazili, da je hrbtna stran telefona narejena iz posebnega materiala, ki se lahko tudi sam popravi oziroma “zaceli”. Če je uporabnik “po pomoti” poškodoval zadnjo stran telefona, je zadostovalo le, da ga je nekaj minut pustil pri miru, material pa se je nato sam prerazporedil.


1. LG G Flex 2 (2015)

Nagradnja različice izpred nekaj let, le da je bil tokrat material zmožen “popraviti” praske še hitreje (v nekaj sekundah in ne). Zakaj potemtakem ne vidimo takšnega materiala na novejših modelih? Iz preprostega razloga – takrat so proizvajalci na zadnjo stran nameščali plastiko, danes pa plastiko zamenjuje steklo, ki je bolj odporno na poškodbe.


Prijavi napako v članku


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

CREAPLUS d.o.o.

Letališka cesta 33F, 1000 Ljubljana, Tel: 05 907 42 70
CREAPLUS d.o.o. je družba za zastopstva, mednarodno distribucijo in sistemsko integracijo sodobnih rešitev s področja računalniške varnosti in kriptografije ter za načrtovanje, ... Več
Zlati partner

AVTERA d.o.o. – LINKSYS

Litijska 259, 1261 Ljubljana - Dobrunje, Tel: 01 58 53 610
Linksys, internet - sinonim za kvalitetno mrežno opremo, ki zagotavlja stik s svetom. Zmogljiva, varna in zanesljiva oprema za dom in manjša podjetja. Rešitve, ki jih Linksys ponuja, ... Več

M-SISTEM d.o.o.

Pot na Drenikov vrh 12, 1000 Ljubljana, Tel: 041 693 934
Nov IT sistem, bodisi strojni ali programski, je lahko velika naložba. Da bi jo karseda najbolje izkoristili, je pomembno, da izberete pravega IT dobavitelja in ponudnika programskih ... Več
Diamantni partner

ADM ADRIA d.o.o.

Prvomajska ulica 17, 3000 Celje, Tel: 05 925 19 55
O nas Večina podjetij se ustanavlja zaradi poslovne ideje, prodajnega koncepta ali pa zaradi potrebe po formaliziranju opravljanja poslovnih aktivnosti. Na primeru družbe ADM-Adria, ... Več