ORODJA
> RSS in Javascript
> Dodaj / uredi vsebino
> RN Toolbar
> Čiščenje virusov
Gmail je lansko leto praznoval svoj petnajsti rojstni dan in Google se je odločil, da je čas za produktivnostne lastnosti, ki storitev elektronske pošte in pripadajočo uporabniško izkušnjo dvignejo na višji nivo. Med najbolj odmevnimi lastnostmi sta zagotovo dve: možnost avtomatskega zapisa "zadeve" in pa "pošiljanje po razporedu".
Včasih zna biti pravi izziv najti tisto eno lastnost, ki jo v nekem trenutku potrebujemo, v tem članku pa se bomo osredotočili na nedavno izdani lastnosti Gmaila, in sicer "Smart Reply" in "Smart Compose" - obe lastnosti spadata v kategorijo produktivnostnih lastnosti, s katerimi uporabniki lahko prihranimo nekaj svojega časa. Sama ideja, da nam računalnik pomaga pri pisanju elektronskih sporočil in "zadev" v njih lahko za marsikoga predstavlja odpor. Če pa ste vseeno za nove izzive, smo za vas pripravili kratek vodnik, kako uporabiti obe novi lastnosti aplikacije Gmail.
Prvi korak k povečani produktivnosti na račun Gmail lastnosti je, da se odpravimo v Nastavitve. Potem pa:
Če slučajno uporabljate G Suite, boste opazili, da "Smart Compose" opcija ni na voljo. To vam mora posebej omogočiti G Suite administrator.
V bistvu je zelo preprosto, začnemo tipkati in Gmail nam ponudi besede za dokončanje stavkov. Izpostaviti pa velja, da se lastnost ne vključi pri vsakem mailu. Gmail potrebuje kontekst, kar pomeni, da se bo lastnost "Smart Compose" bolj pogosto vključila, ko bomo odgovarjali na sporočila, ali pa začenjali stavke z nekimi generičnimi pozdravi. Ponujene predloge Gmaila sprejmemo s klikom tipke "Tab". V mobilni aplikaciji pa ponujeno besedo sprejmemo tako, da s prstom podrsamo desno.
"Smart Compose" lastnost lahko avtomatsko zapolnjuje tudi "zadevo" emaila. Preprosto pustimo "zadevo" prazno in začnemo pisati sporočilo. Ko se potem enkrat vrnemo v polje "zadeva", Gmail ponudi predlog "zadeve", ki jo potem sprejmemo ali pač ne. Enako sprejmemo ponujeno s podrsavanjem desno na telefonu.
Pomoč računalnika pri pisanju elektronskega sporočila se morda zdi neosebna, vendar ta pomoč ni namenjena temu, da bi računalnik namesto nas napisal sporočilo. Gre zgolj za umetno inteligentno rešitev, ki nam lahko pomaga, vsekakor pa ne nadomesti naše kreativnosti pri pisanju besedila.